четвер, 18 травня, 2017, 10:25 Суспільство
Перший у світі музей Миколи Костомарова відкрито!
Микола Томенко
кандидат історичних наук, доктор політичних наук, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Моя обіцянка виконана: дев’ять років праці, боротьби з попередньою («злочинною») і нинішньою («торгуючою») владою… але ПЕРШИЙ МУЗЕЙ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА У СВІТІ ми таки створили!

Тож, 200-річчя Миколи Костомарова відзначили гучними народними гуляннями та урочистим відкриттям першого громадського та єдиного у світі Музею-садиби видатного українського діяча у селі Дідівці Прилуцького району Чернігівської області, де він свого часу мешкав зі своєю дружиною Аліною Крагельською.

До 2008 року ця напівзруйнована садиба залишалась занедбаною і забутою владою… На сьогодні будинок Костомарова відремонтований і там діють експозиції, присвячені постаті Миколи Костомарова та Кирило-Мефодіївському товариству. За це – щира подяка моїм друзям, які повірили в цей проект 9 років тому: почесному президенту Благодійного фонду «Європа» Валерію Дубілю, декану юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Івану Гриценку, а також громаді села Дідівці на чолі з Шуляк Іриною Миколаївною...

Музей Костомарова – унікальний об’єкт, оскільки створений БЕЗ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ, а тому з гордістю може називатись громадським музеєм!

Мене запитують: а хто ним керує? Керують місцева рада і сільська громада. Ми не забирали і не будемо забирати цей будинок. Як громада вирішить: не зможе сама забезпечувати – віддасть у район, і комплекс буде працювати на балансі району. Враховуючи те, що ми вже вклали у цей проект, думаю, районному бюджету не важко буде знайти на півтори ставки музейника і напівставки сторожа… Ми хотіли показати владі – як казав Євген Чикаленко – коли ви любите Україну не лише до глибини душі, а й до глибини власної кишені, то воно все виходить! На прикладі цього Музею ми показали, як можна любити Україну до глибини кишені.

Обов’язково буде створена і наглядова рада музею, яка буде складатися з місцевих істориків та краєзнавців для створення широкої музейної експозиції.

А зараз сподіваюсь, що місцева влада долучиться до нашого проекту облаштуванням інфраструктури для того, щоб туристам було комфортно дістатися і відвідати єдиний у світі Музей-садибу Миколи Костомарова!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 17:15:52