четвер, 18 травня, 2017, 21:59 Події
Кримські татари можуть претендувати на компенсацію, якщо депортацію визнають геноцидом

Прокуратура підписала повідомлення про підозру у депортації кримськотатарського народу з території Криму у 1944 році для юридичного визнання злочину.

Про це заявив начальник слідчого управління прокуратури Криму Микола Мерет, передає телеканал «112 Україна».

У разі визнання виселення актом геноциду, кримські татари зможуть розраховувати на компенсацію від держави. «В даному випадку не йдеться, щоб покарати цих людей, а йдеться лише про те, щоб довести судовим рішенням, що в дійсності був факт геноциду.

У разі прийняття судом такого рішення буде встановлено, що в дійсності було скоєно злочин, геноцид проти кримськотатарського народу, це рішення має юридичну основу. І в подальшому громадяни мають право звертатися за відшкодуванням збитків. Важливо в цьому кримінальному провадженні отримати кінцеве рішення суду про визнання переселення кримськотатарського народу злочином», – сказав Мерет.

Він додав, що на даний момент ведеться досудове розслідування, встановлюються особи, які були причетні до скоєння даного злочину.

Нагадаємо, прокуратура Криму підписала підозру Сталіну і Берії. Прокуратура розслідує насильницьку депортацію кримських татар у 1944 році.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 18:00 :48