четвер, 18 травня, 2017, 20:46 Суспільство
Кабмін розширив коло осіб, яким надаватимуть психологічну допомогу

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку використання бюджетних коштів на надання соціальної та психологічної допомоги центрами соціально-психологічної реабілітації населення.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Як зазначається, це урядове рішення дозволить відновити законність надання центрами психологічної і соціальної допомоги ширшому колу отримувачів послуг, дотичних до цільової групи, врахувавши як пріоритети державної соціальної політики, так і потреби територіальних громад.

У Мінсоцполітики уточнили, що дія закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» поширюється, у тому числі, на членів сімей загиблих, осіб, які стали інвалідами війни внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни з числа учасників бойових дій в Афганістані, інших миротворчих місій.

«Надання якісних соціальних і психологічних послуг учасникам АТО неможливе без залучення до роботи з ними їх найближчого соціального оточення, та надання професійної допомоги членам їх сімей, які зазнають вторинної травматизації», – наголосили у відомстві.

Таким чином, зазначеними змінами до Порядку використання коштів, планується надати можливість центрам надавати послуги переселенцям та іншим громадянам, постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій (в результаті військових дій, катастрофи, у тому числі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи), та тим, які зазнали впливу життєвонебезпечних чи психотравмуючих подій (зазнали насильства), потрапили в кризову життєву ситуацію (у зв’язку з втратою здоров’я, каліцтвом) і потребують професійної допомоги.

У відомстві уточнили, що прийняття акту не передбачає додаткових витрат з держбюджету і збільшення штатної чисельності працівників центрів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 21:34 :49