четвер, 18 травня, 2017, 22:00 Політика
І закон Савченко, і його заміна – це, м’яко кажучи, «штанга», – Лапін

І попередній закон, і його заміна – це, м’яко кажучи, «штанга». Тому давайте піднімати відповідальність правоохоронних органів за незаконне затримання, суддів – за незаконне позбавлення волі, прокурорів, які підтримували обвинувачення, продовжувати його і нічого не змінювали.

Таким чином в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 9:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK висловився Ігор Лапін, обранець фракції «Народний фронт», коментуючи скасування закону Савченко.

За себе обранець зауважив, що побачив негативні наслідки в суспільстві від дії закону Савченко і саме тому вирішив виправити попередню помилку і голосував за скасування закону Савченко.

«Головне, що я бачу з приводу затриманих людей, – законодавець передбачив заставу. За ненасильницькі злочини її суди практикують. Якщо взяти статистику, будучи адвокатом, я добре пам’ятаю – годинами чекали вільного кабінету в СІЗО, щоб зустрітися з підзахисним. А сьогодні такі кабінети вільні. Тому якщо взяти статистично кількість людей в СІЗО, то застава сьогодні є хорошим важелем», – відзначив пан Лапін.

Депутат Верховної Ради закликав міркувати по перспективу та розробляти нові зміни до законодавства – посилювати покарання правоохоронцям, суддям і прокурорам. «Результату сьогодні ми ніколи не побачимо – але ця відповідальність може бути підвищена завдяки нашій депутатській роботі, якщо будемо прописувати це в законах. Я готовий долучатися до будь-якої групи співавторів, щоб це прописувати», – пообіцяв Ігор Лапін.

Нардеп наголосив, що не каже, мовляв закон Савченко був поганий. «Завдяки йому вийшли на волю багато людей, які скоїли ненавмисні злочини. Якщо ми говоримо про тих, які взагалі не скоїли злочинів – має бути посилена кримінальна відповідальність до тих, хто їх запроторив за грати. Давайте напрацьовувати новий закон і ухвалювати його», – сказав депутат «Народного фронту».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 04:54:32