четвер, 18 травня, 2017, 19:36 Львів
До 1 червня в ОДА визначать інвесторів двох сміттєпереробних заводів на Львівщині

Сьогодні в Львівській ОДА відбулося засідання комісії з вибору інвестора на будівництво заводу із переробки та утилізації твердих побутових відходів на території Львівської області. Було представлено проекти трьох компаній, які мають намір розмістити свої підприємства на ділянках у Дрогобицькому та Миколаївському районах. Переможців буде визначено до 1 червня цього року.

Про це йшлося на комісії у стінах Львівської ОДА, повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Конкурс був оголошений ще 10 грудня 2016 року. 15 лютого завершився перший етап відбору – до подальшої участі було допущено три інвестори.

10 травня претенденти подали техніко-економічне обґрунтування своїх проектів, які сьогодні були обговорені на засіданні комісії.

Нагадаємо, у фінал відбору ввійшли:

Інвестиційно-екологічна компанія «ІЕК» (ділянка у с.Бронниці, Дрогобицький район);

ТзОВ «Глассворк технолоджі»;

ТзОВ «Вейст Менеджмент Системс».

Дві останні претендують на ділянку Роздільського ДГХП «Сірка» у Миколаївському районі.

Компанія «ІЕК» пропонує збудувати завод із спалення відходів для вироблення електро- і теплоенергії. Вартість будівництва коливається від 55-65 мільйонів євро. Її методика базується на розробках китайських виробників за бельгійською ліцензією.

ТзОВ «Вейст Менеджмент Системс», яке претендує на ділянку у Миколаївському районі («Сірка»), пропонує технологію біосушіння для виробництва РДФ-палива. Вартість проекту – 89 мільйонів євро. Партнерами проекту виступає група компаній з Польщі, які готові впроваджувати різні технологічні сторони підприємства.

У свою чергу, ТзОВ «Глассворк технолоджі», яке теж зацікавлене в ділянці в Миколаївському районі, представило комісії проект сміттєспалювального заводу, який вироблятиме теплову та електричну енергію. Вартість будівництва заводу складає – 96,5 мільйона євро. Це чеський інвестор, який має намір залучити кошти з банків Чехії та інституцій ЄС.

Як зазначив у коментарі до представлення останнього конкурсанта заступник міського голови Львова Сергій Бабак, декларованих потужностей заводу може вистачити на цілу Львівську область.

Ірина Гримак у підсумку наголосила, що Львівщина таки отримає сміттєпереробний завод: «Я вірю в те, що сміттєпереробному заводу на Львівщині – бути!»

І назвала дату остаточного визначення інвесторів – 10 червня.

Нагадаємо, що меморандум про наміри будівництва сміттєспалювального заводу також підписаний у Червонограді. Перший транш для його реалізації інвестори з американо-китайської компанії «Grand blue» мають намір надати також на початку червня 2017 року. Свої наміри вони підтвердили під час зустрічі з головою ОДА Олегом Синюткою, яка відбулася 11 травня.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 21:31 :03