четвер, 18 травня, 2017, 19:40 Політика
Держава має поважати мільйони українців, які досі вірні УПЦ МП, – політолог

Допоки прихожани УПЦ МП не зрозуміють багатьох політичних аспектів і не перейдуть до Київського патріархату, держава не має прав забувати про їхні релігійні почуття.

Таку думку висловив політолог Олег Медведєв в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«Є мільйони українців, які залишаються вірянами УПЦ МП. І тому, поки вони не розуміють багатьох аспектів, не потрібно забувати про їхні релігійні почуття. Відтак, попри всі політичні обставини існування цієї конфесії в Україні, держава має поважати їх», – зазначив Олег Медведєв.

Політолог порадив усім народним депутатам, які вже мають відповідний досвід у церковному законодавстві, зважити на те, що неприпустимо приймати ті поправки, які вимагають контролю держави за призначенням священиків та єпископів.

До того ж, дуже ретельно необхідно продумувати й закон про перехід з одного патріархату в інший.

«Із одного боку є багато громад, які дійсно хотіли би перейти з Московського патріархату в Київський, проте за таких умов у них заберуть церкву або храм. Тому для вирішення такої ситуації потрібно прописати певні механізми, які були б прийнятними для усіх сторін», – вважає політолог.

Натомість народний депутат Папієв переконаний, що до такої законодавчої ініціативи має долучитися Кабмін і Президент. І тільки після повного обговорення з суспільством прийнятися відповідний законопроект.

«Такі важливі для суспільства законопроекти не можуть бути тільки за авторства народних депутатів. Інші суб’єкти законодавчої ініціативи, зокрема Кабмін та Президент України, теж мають долучатися до подібних ініціатив. До того ж, має відбутися ще й ґрунтовна дискусія в суспільстві», – додав нардеп Михайло Папієв.

Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді планувався розгляд законопроектів № 4511 і № 4128, які дозволяли б владі втручатися у діяльність релігійних організацій, що керуються з території держави-агресора.

Проте парламент зняв з розгляду ці законопроекти, мотивуючи тим, що вони не готові для розгляду в сесійній залі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 21:30 :13