середа, 17 травня, 2017, 13:37 Політика
Влада спостерігала, як місцеві клани експлуатують антиукраїнські ідеї, – Казанський

Влада могла б перетворити Донбас на проукраїнський регіон, як свого часу перебудувала Сумщину. Однак за усю історію Незалежності ми не працювали у цьому напрямку. Ще Ющенко повинен був змінити тамтешні місцеві еліти. Натомість усі мовчазно спостерігали, як місцеві клани експлуатують антиукраїнські ідеї.

Таку думку під час хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:40 на телеканалі ZIK) висловив донецький журналіст Денис Казанський.

В України були всі шанси перетворити Донбас на проукраїнський регіон без сепаратизму чи антидержавних рухів. 

«Давайте згадаємо Сумську область у 1998 році. Там на виборах до Верховної Ради КПУ отримала більше двадцяти відсотків і приблизно стільки ж – Вітренко. Тобто, майже половина області проголосувала за проросійські червоно-коричневі сили. Але уже через кілька років ця область була зарахована до умовної «помаранчевої» частини держави, яку ми вважаємо проукраїнською та проєвропейською», – зазначив Казанський.

Дуже багато у цьому плані залежить від місцевих еліт. Тож завдання держави – зробити ставку на тих, хто її посилюватиме, а не розколює.

«Це абсолютно посильне завдання. Та чомусь на Донбасі роками нічого не робилося, усі дивились на сепаратистські рухи і бачили, як місцеві клани експлуатують антиукраїнські ідеї», – вважає журналіст.

Звичайно, не можна знімати провину із самих громадян, та Українська держава, і Київ мали б бути зацікавлені у тому, щоб згрупувати усі свої землі.

«Так, ми цілком можемо запобігти тому, що, скажімо, у Сєверодонецьку, Слов‘янську чи Маріуполі сепаратизм висуває голову. Однак, на жаль, на державному рівні цього не робиться», – зазначив Денис Казанський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 09:53:51