середа, 17 травня, 2017, 16:04 Суспільство
Психолог радить, як обговорювати із дітьми санкції щодо російських соцмереж

Психолог Любов Найдьонова радить педагогам у розмові з дітьми уникати слів на кшталт «заборона соцмереж» і пропонувати аналізувати першоджерела.

«Звертаюся до всіх освітян бути дуже виваженими. Можна сказати, що сьогодні ми маємо здати своєрідний іспит медіаграмотності з висвітлення медійниками подій у сфері кібербезпеки», – йдеться у Facebook-дописі Любові Найдьонової, заступниці директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, завідувачки лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти, – повідомляє Медіаосвіта.

У дописі вона коментує Указ Президента Петра Порошенка про введення санкцій відносно низки російських інформаційних продуктів, зокрема, соцмережі «ВКонтакте» і «Однокласники» (указ набув чинності сьогодні).

З огляду на те, що чимало дітей користуються «Вконтакте», ця тема є резонансною у шкільному середовищі, тож, зазначає пані Найдьонова, освітяни відіграють велику роль в тому, аби «допомогти дітям правильно зрозуміти ситуацію і запобігти можливим загостренням, характерних для молодих і гарячих, надати культурних форм діалогу».

Психолог радить звертатись до першоджерела – Указу і користуватися не лексикою коментарів – «заборона соцмереж», а словами з документів, а також рекомендувати дітям подивитись додатки до Указу, «зрозуміти загальну мету документів у контексті дій РФ, подивитися, які саме санкції уводяться (блокування активів і виводу капіталу, заборона передачі власності і розробок, заборона торгівельних операцій на території і т.д.). Це дасть змогу дітям поглибити уявлення про документ і дії влади».

Після такого аналізу можна запропонувати дітям подумати, які саме їх інтереси та права порушує чи обмежує цей Указ, та в чому це проявляється, чи можливо ці інтереси вдовольнити в інший спосіб.

«Після такого критичного фільтру, якщо залишається впевненість, що інтереси порушено, допоможіть дітям підготувати колективний лист звернення з викладенням своєї позиції і аргументів, запропонуйте разом пошукати способів розв’язання проблеми як об’єктивної суперечності, додайте знайдені результати і запропонуйте опублікувати в доступних медіа (шкільна газета в розділі дитячого самоуправління, відіслати в місцеву газету, на інтернет-портали і т.д.). Така схема дій відповідає демократичним процедурам. І це – запобіжник можливим самоорганізаційним тенденціям, які можуть нашкодити дітям», – пише пані Найдьонова.

15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Однокласники». Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, до санкційного списку потрапили російські соцмережі «ВКонтакте» та «Однокласники», інтернет-портал «Яндекс» (та його українська «дочка») і поштовий сервіс Mail.ru. Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. Зокрема, крім розробників популярних антивірусів «Лаборатория Касперского» і «Доктор Веб» до санкційного списку включено розробника бухгалтерського програмного забезпечення 1С. Усім їм встановлено санкційний термін у три роки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 11:25:29