середа, 17 травня, 2017, 13:47 Політика
«Коли закриють «Інтер?», – у соцмережах натякають, що на «ВКонтакте» не слід зупинятися
Будівля телеканалу «Інтер». Фото: Нужненко Сергій/УНІАН
Будівля телеканалу «Інтер». Фото: Нужненко Сергій/УНІАН

Після рішення про блокування в Україні російських сайтів у соцмережах обговорюють питання, що варто було б закрити й інші рупори кремлівської пропаганди, серед яких називають і телеканал «Інтер».

Про це, зокрема, на своїй сторінці у Facebook написав директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович:

«Коли вони закрили «Однокласники» – я мовчав, бо не користувався ним вже десять років. Коли вони закрили «Вконтакте» – я мовчав, бо ніколи не мав там акаунту. Коли вони закрили mail.ru – я мовчав, бо завжди знав, що gmail крутіше. Коли вони не закрили «Інтер» – я не зрозумів».

 

«Коли закриватимуть «Інтер», нікому буде протестувати», – пишуть у коментарях під його постом.

<nbsp;>

«Тут якраз усе і зрозуміло: закривають те, що ніколи не буде закрито. А «цвінтер» – важливий рупор пропаганди, колаборанти не хочуть і не можуть цього зробити», – зазначає інший користувач.

Ще один додає: «Ще заборонити МП і буде повна гармонія».

Також у людей виникають питання стосовно роботи в Україні деяких інших компаній:

Історик і перекладач Андрій Павлишин також на своїй сторінці пише про те, що крім блокування російських соцмереж, необхідні подальші кроки влади для боротьби з російською пропагандою.

«А на перспективу чекаю не менш рішучих кроків влади щодо закриття майданчиків «внутрішньої» агентури ФСБ і проповідників антиукраїнського хейтспічу, всієї тієї антисемітської, ксенофобської публіки, які отруюють свідомість «малих сих» через «Інтер» і т.п. помийниці», – зазначає він.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 16 травня підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, згідно з яким в Україні буде заблоковано доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», ресурсів Yandex, а також заборонено використання бухгалтерського програмного продукту 1С.

Із повним списком юридичних осіб, що потрапили під санкції, можна ознайомитися тут.

Указ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Механізм блокування доступу до цих сайтів доручено відпрацювати Кабінету Міністрів та Службі безпеки за участі Нацбанку.

Human Rights Watch засудила такий крок. Натомість у НАТО визнали, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні є «питанням безпеки, а не свободи слова».

У Міністерстві інформаційної політики України заявили, що соцмережі «ВКонтакте», «Одноклассники» та ресурси Yandex і Mail.ru вже давно використовуються російськими спецслужбами як інструмент у «гібридній війні».

Нацкомзв’язку вже попередила інтернет-провайдерів, що їх штрафуватимуть за відмову блокувати російські сайти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:37:04