Новини » Політика 17 травня, 2017, 20:10
Експерт розповіла, яким нині є «обличчя» української трудової міграції

Середній вік трудових мігрантів-чоловіків – від 18-ти до 44 років. На заробітки за кордон рушають українки переважно старшого віку – 45 років і більше. Із усієї кількості трудових мігрантів 60 відсотків розглядають можливість повернутися на Батьківщину.

Про це під час політичного ток-шоу «Інша Україна» на телеканалі ZIK заявила Варвара Жлуктенко, речниця представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

Гостя ток-шоу зауважила, що українська трудова міграція має переважно чоловіче «обличчя».

«Середній вік – від 18-ти до 44 років. Щоправда, жінки, які працюють за кордоном, мають старший вік, після 45-ти, коли вже виросли діти, коли є онуки, є потреба допомагати їх виховувати, піднімати на ноги. Коли, можливо, розпався шлюб, жінки старшого віку їдуть працювати за кордон», – повідомила Варвара Жлуктенко.

Українські заробітчани, каже речниця представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, – це люди з високим рівнем освіти.

«За нашими даними, 37 відсотків трудових мігрантів з України мають вищу освіту», – додала Варвара Жлуктенко.

Гостя ток-шоу наголосила, що, за даними Міжнародної організації з міграції, 60 відсотків трудових мігрантів з України розглядають можливість повернутися на батьківщину.

«Інша річ, що чим молодший їхній вік, тим непевніша відповідь на це запитання. Тобто наразі ми ще не ризикуємо їх втратити взагалі, але з часом такий ризик зростає», – зазначила вона.

Окрім того, продовжила пані Жлуктенко, трудові мігранти у тих країнах, де вони працюють, за рік заощаджують близько 4 мільярдів доларів.

«21 відсоток українських трудових мігрантів були б зацікавлені інвестувати ці кошти в Україну, якісь інфраструктурні проекти, соціальні проекти, якби для цього був сприятливий клімат», – каже Варвара Жлуктенко.

Нагадаємо, 5 квітня на телеканалі ZIK стартував проект політичного ток-шоу «Інша Україна» виробництва продакшену «Укрмедіапростір», ведучим якого став екс-президента Грузії та колишній голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-17 23:05 :49