середа, 17 травня, 2017, 15:41 Економіка
Через блокування російських сайтів провайдери піднімуть ціни, – Інтернет-асоціація

Інтернет-асоціація України (ІАУ) прогнозує ріст тарифів за послуги провайдерів через блокування російських сайтів, на які наклали санкції.

Про це розповів голова ІАУ Олександр Федієнко, передає «Новое Время» з посиланням на «Українські новини».

«Мені вчора ставили питання, чи будуть зменшені тарифи операторів через те, що російського контенту не стане. Але те обладнання, яке будуть повинні закупити і встановити провайдери коштує досить багато, в доларах, і це валютна складова, яку оператори повинні будуть включити в свій бюджет, для того, щоб продовжити існувати», – заявив Федієнко.

Експерт зауважив, що скоріш за все низка дрібних та середніх операторів не зможуть придбати необхідне обладнання для цього. Тому будуть змушені або припиняти роботу, або купувати трафік у «великих гравців» ринку.

Це, за словами Федієнка, однозначно збільшить вартість їхніх послуг.

Нагадаємо, раніше голова ІАУ розповів, що для повного блокування російських сайтів необхідно буде один мільярд доларів та «рік-два і більше».

Довідка.

Президент Петро Порошенко 16 травня підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, згідно з яким в Україні буде заблоковано доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», ресурсів Yandex, а також заборонено використання бухгалтерського програмного продукту 1С.

Із повним списком юридичних осіб, що потрапили під санкції, можна ознайомитися тут.

Указ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Механізм блокування доступу до цих сайтів доручено відпрацювати Кабінету Міністрів та Службі безпеки за участі Нацбанку.

Human Rights Watch засудила такий крок. Натомість у НАТО визнали, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні є «питанням безпеки, а не свободи слова».

У Міністерстві інформаційної політики України заявили, що соцмережі «ВКонтакте», «Одноклассники» та ресурси Yandex і Mail.ru вже давно використовуються російськими спецслужбами як інструмент у «гібридній війні».

Нацкомзв’язку вже попередила інтернет-провайдерів, що їх штрафуватимуть за відмову блокувати російські сайти.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 05:31:53