live
Новини » Світ

Інтернетом гуляє російський фейк, що у польській школі підлітки жорстоко побили українку

В інтернеті з’явилася інформація про те, що нібито 11 травня біля однієї зі шкіл польського міста Гданська була «жорстоко побита і принижена українська школярка». Дівчинку цькував натовп одноліток зі словами «бандерівська курва», агресивні підлітки наносили жертві удари по голові й животу. Громадські діячі спростовують таку інформацію.

Фейк про побиття дівчини з посиланням на Facebook користувачки Маріки Путлевської оприлюднили російськомовні сайти. Це спричинили хвилю обурення у місцевих мешканців.

 

Зокрема, професор Гданського університету, українська активістка, волонтер руху на підтримку Євромайдану Марта Коваль спростувала таку інформацію. 

 

«Російськомовний портал повідомив, буцімто в Гданській гімназії учениці брутально побили іншу ученицю за те, що вона українка. Це неправда. Конфлікт між підлітками справді трапився, проте побита дівчина точно не є українкою, а суперечка не має етнічного тла. Відтак, це чергова московська провокація на кшталт «розіп’ятого хлопчика» або «зґвалтованої мігрантами дівчинки», – заявила вона.

 

Нагадаємо, vedomosti писали, що побита дівчинка дала згоду на оприлюднення жорстокого побиття. При цьому кривдники дівчинки свою провину повністю заперечують. У Facebook Маріка Путлевська пише, що такі відео допоможуть людям усвідомити масштаб проблеми під назвою антисемітизм і ксенофобія.

 Loading...
Loading...
Loading...