вівторок, 16 травня, 2017, 11:01 Політика
США в Україні може зацікавити боротьба з тероризмом, – Наливайченко

Судячи із заяв Дональда Трампа, боротьба з тероризмом в Україні – найперше, що може зацікавити США для подальшої співпраці.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного шоу «Гра у Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив громадський діяч Валентин Наливайченко.

«Мені здається, що найбільше американську сторону можуть зацікавити спільні з Україною проекти в енергетики. Такими проектами можуть бути сланцевий газ та спільна робота на шельфі в Чорному морі, проект компанії «Вестін Хаус» про постачання альтернативного палива. Саме до такої співпраці прикута увага американського уряду», – заперечив слова Наливайченка дипломат Костянтин Грищенко.

Переважно усі ці проекти фінансувались американською стороною.

«Компанії США зацікавлені у доступі до певних секторів, які вони можуть модернізувати за рахунок нових технологій. Також американський уряд зацікавлений у співпраці з Україною, як з одним з головних експортерів сільськогосподарської продукції. Проте, варто зазначити, що сама по собі увага зі сторони США не повинна бути пріоритетом», – пояснив Грищенко.

На його думку, Україні навпаки варто було б зникнути з перших шпальт газет та не привертати увагу світової спільноти різними проблемами в країні.

«Варто згадати, що Сполучені Штати надали важливу допомогу Україні в розбудові сектору безпеки та антитерористичного центру. Розуміючи наскільки значна в Україні корупція, США фінансово допомагає побудові та розвитку антикорупційних органів та антикорупційного суду. Тобто американський уряд створює доволі зручні умови для боротьби з корупцією в Україні», – розповідає Валентин Наливайченко.

Уряд США розділився на дві групи різних поглядів щодо того, як саме Сполучені Штати повинні допомагати Україні. Одні вважають, що українські інтереси потрібно враховувати настільки, наскільки вони сприяють або заважають становленню нових стосунків між Вашингтоном та Москвою. Інші ж впевнені, що для допомоги Україні потрібне щось на кшталт «плану Маршалла», який передбачатиме економічний розвиток України при зовнішньому контролю США.

До того ж, уряд США вважає українську землю дуже привабливим ресурсом.

«Українська земля є привабливою не лише для США. В ній, як в ресурсі, зацікавлені Китай та низка арабських країн. Є багато інструментів для того, щоб запровадити якісний ринок землі в Україні, при цьому не давши іноземним корпораціям зайняти занадто велику нішу в цьому плані», – розповідає Костянтин Грищенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 06:21 :28