вівторок, 16 травня, 2017, 12:58 Київ
Київська фірма, яка незаконно надає кредити, захоплює майно своїх клієнтів

Людина звертаєтеся до банку за кредитом, банк – відмовляє. А вже через кілька днів їй телефонує приватна київська компанія і пропонує фінансування. І все закінчується зненацька виселенням родин з житла.

Про це йдеться в програмі соціальних розслідувань «Остання Інстанція» (щопонеділка та щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі ZIK). 

«До нас зателефонував один із менеджерів компанії «Бона Кауза». Він запропонував кращі і швидші умови, ніж у банках», – розповів потерпілий Віктор Романович.

Тобто дані клієнтів банк може передати іншій компанії. Журналістам пояснили: самі банки таку практику не заохочують. Але є недобросовісні працівники.

«Це є порушення своїх посадових обов’язків. І за це може бути, як мінімум, звільнення за по статті», – розповіла працівник банку Наталія.

Віктор Романович вирішив скористатися послугами компанії «Бона Кауза». Оформив кредит під заставу нерухомого майна – іпотеку на квартиру.

«Нічого не насторожило, тому що мені пояснили, що фірма «Бона Кауза» вже 20 років надає послуги в Україні. Вона стабільно працююча компанія, у якої є сайт», – сказав  постраждалий Віктор Романович.

Пан Віктор показав журналістам чеки, які підтверджують, що кредит він справно сплачував. Але одного дня виявилося, що кредитор переоформив квартиру на себе через, буцім, невиплату позику.

«Ми одразу не потрапили у квартиру. Тобто у чому вийшли, у тому і залишились, без речей і засобів до існування, без документів, без нічого», – прокоментував постраждалий Віктор Романович.

Квартиру не просто переоформили. Її фізично захопили. І поліція нічим не зарадила.

«Є негласна практика, яка існує ще зі старих часів. Якщо поліція бачить, що є хоч маленький натяк на громадський спір, то вона воліє не втручатись і надсилати відписки», – сказала керівник департаменту процесуального захисту міжнародної юридичної компанії «Kodex»Людмила Звєрєва.

Але чому «цивільний спір». Адже кредит надала компанія Бона Кауза. Виявляється, договір позики укладався із фізичною особою. Кредит надала не компанія «Бона Кауза», а Халаберда Наталія Іванівна. У реєстрі підприємців журналісти її не знайшли.

У законі написано: якщо вартість застави перевищує суму боргу, то кредитор повинен віддати позичальникові «решту». Тобто, ми беремо кредит на суму 10 тисяч доларів. В заставу даємо квартиру вартістю 70 тис. доларів. Кредит не віддаємо. Тоді кредитор забирає квартиру, але повинен повернути позичальнику 60 тисяч доларів.

В компанії «Бона Кауза» журналістам цього не сказали. А юрист постраждалого повідомила, що «Бона Кауза» – взагалі не компанія.

«В єдиному державному реєстрі юридичних осіб, така юридична особа відсутня. Якщо дивитися за іншими реєстрами, то ця компанія не є торговою маркою, тобто ніде не зареєстрована. Грубо кажучи, це група осіб, яка сидить в офісі і має вивіску», – розповіла юрист пана Віктора Людмила Звєрєва.

«Якщо компанія не зареєстрована в реєстрі юридичних осіб, то такої компанії не існує. По-перше, вона взагалі не може нічого робити. Це не компанія. А якщо вона отримує якісь відсотки за щось, то вона здійснює діяльність без реєстрації. Дуже схоже на нахабне шахрайство», – зазначив   приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Юрій Бадахов.

Пан Віктор з таким шахрайством боровся. І Міністерство юстиції визнало переоформлення його квартири незаконним. Але право власності він повернув собі лише на декілька днів.

До нотаріуса Олени Верповської прийшли люди і змусили її відкликати заяву Віктора про погашення заборгованості і припинення договору іпотеки. При цьому погрожували життю та здоров’ю нотаріуса. Так вона свідчила сама. Внаслідок цього Віктор Романович знову втратив права на квартиру.

Постраждалий неодноразово звертався і до правоохоронних органів.

Слідча прокуратури Вікторія Жукова за два місяці збирала факти у цій справі. Потім її відсторонили. Всю її оргтехніку – вилучили. На жаль, зв’язатися телефоном з пані Вікторією журналістам не вдалося. Після цього слідчий Голосіївської поліції вирішив закрити провадження через «відсутність складу кримінального правопорушення».

Шахрайська схема спрацювала не лише проти Віктора Романовича. Постраждалих від дій компанії «Бона Кауза» є дуже багато.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 08:39:17