вівторок, 16 травня, 2017, 13:49 Політика
Частина української мережі Facebook адмініструється з Росії, – політтехнолог
Фото: nextpowerup.com
Фото: nextpowerup.com

Такі соціальні мережі як «Одноклассники» і «Вконтакте» потрібно було заборонити ще у 2014 році. Але попри те, що вже минуло більше трьох років, це позитивне рішення.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав політтехнолог Олександр Антонюк.

«Ми живемо в країні, де йде війна, хоча її називають АТО. Ми живемо по сусідству з країною-агресором. І, власне, обмеження доступу до таких соціальних мереж як «Вконтакте», «Одноклассники» та сервісу  «Яндекса» є доцільним. Але якщо говорити про «Яндекс», то це глобальна мережа, яка має юрисдикцію із Голландії.  Він є дуже популярний інструмент в Україні, його обмеження може більше вплинути на життя українців, ніж «Вконтакте» і «Одноклассники», – прокоментував політтехнолог Олександр Антонюк.

Також він зауважив, що обмеження проросійських соціальних мереж Україна потрібно було запровадити вже давно.

«Якщо говорити про «Одноклассники» і «Вконтакте» в цілому, то очевидно, що ми вимушені захищати інформаційне поле. Щоправда, мені здається, що це потрібно було робити дещо раніше,  хоча б ще у 2014 році. Але якщо це вирішили зробити зараз, то слава Богу», – розповів Антонюк.

Потрібно захищати себе в інформаційному полі і це не лише стосується телебачення. Адже соцмережами користується чимала кількість людей.

«Потрібно все ж моніторити і мережу «Фейсбук». Там спецслужби можуть розганяти фейкову інформацію через своїх ботів, через підставні акаунти. Ба більше! Офіс «Фесбуку», який адмініструє принаймні частину мережі в Україні, знаходиться саме у РФ. Тому це рішення все одно не є повноцінним, але принаймні якийсь прецедент вже є», – зазначив політтехнолог.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:38:21