понеділок, 15 травня, 2017, 13:03 Суспільство
Трагічне кохання вплинуло на формування характерів Сталіна та Гітлера

Одним з найважливіших чинників у розвитку жорстоких, агресивних та тиранічних характерів Сталіна і Гітлера є їхні трагічні історії кохання.

Про це йдеться в програмі «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK), присвяченій до річниці Другої світової війни.

Гітлер – криголам світової революції, – саме так Йосип Сталін говорив про свого майбутнього «союзника». Адже саме руками фюрера він планував розпочати війну.

«Війна – це соціальні потрясіння, це голод та втома населення, яке готове на будь-що, щоб ця війна закінчилась. За таких умов легко комунізувати принаймні європейський континент. А якщо вже великі європейські країни стали б комуністичними, то такими б стали і всі їхні колонії, а на той час це майже весь світ», – розповідає доктор історичних наук Іван Патриляк.

«Жоден світовий політик не міг дати Сталіну того, що міг йому дати Адольф Гітлер. Насправді вони обоє були дуже схожими», – пояснює колега Івана Патриляка Костянтин Нікітенко.

Серед спільних рис Сталіна і Гітлера – парадокс у світоглядах лідерів. Грузина та австрійця єднало те, що вони були затятими патріотами не своєї батьківщини. Та найбільше світові лідери були схожими у сімейному житті. Адже тиранами були не лише у політиці, але і у ставленні до жінок.

«Сталін та Гітлер не терпіли сильних жінок. Вони вважали, що жінка повинна займатися лише домашніми справами, не висловлюючи своїх думок», – пояснює кандидат історичних наук Роман Кузьмин.

У 1906 році Сталін знайомиться з Катериною Сванідзе, яка стала його першою дружиною.

«Після її смерті Сталін дуже змінився, став жорстоким. Кажуть, що до смерті Катерини він був зовсім іншою людиною», – розповідає кандидат історичних наук Руслан Сіромський.

Наступною дружиною Сталіна стала Надія Алілуєва. Згодом її сильний характер став причиною зневажливого ставлення Йосипа Віссаріоновича до неї. У Надії були причини боятись свого чоловіка. Під час офіційних застіль Сталін привселюдно принижував дружину, а іноді міг і кинути в неї їжею. Таке ставлення Сталіна призвело до того, що Надія вчинила самогубство.

Перше кохання Гітлера, як і Сталіна, закінчилось трагічно. Медсестра Грета Шмідт, з якою він познайомився в госпіталі, була заміжньою. Дізнавшись про зраду, чоловік вбив її.

«Це справило надзвичайне враження на Гітлера. Кажуть, що після цього він став «холодним» до людей», – розповідає доктор історичних наук Василь Чура.

Гітлера завжди приваблювали значно молодші жінки. Вдвічі молодшою за нього була і Гель Раубаль. Зрозумівши, що Гітлер не збирається з нею одружуватись, вона закінчила життя самогубством.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 09:53:56