понеділок, 15 травня, 2017, 16:17 Політика
Отруєні діти відсудили у фірми Богдана Дубневича 70 тис. грн
Фото: facebook.com/Dubnevych.Bogdan
Фото: facebook.com/Dubnevych.Bogdan

25 квітня 2017 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області визнав вину місцевого агропідприємства у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з пестицидами, яке призвело до отруєння двох неповнолітніх. Суд зобов’язав відшкодувати їм 40 та 30 тис. грн, витрачених на лікування та реабілітацію. Проблема, нібито, далека. Але, якщо придивитися, то виявляється, що йдеться про ТОВ ім. Шевченка, одним з власників якого є Богдан Дубневич, один з братів-олігархів, угіддя яких на Львівщині (а, як виявляється, не лише) сягають тисячі і тисячі гектарів. І на більшості з них вони займаються сільським господарством. І про те, наскільки вони дотримуються норм та правил використання агрохімії, можна судити з цього окремого випадку. То чи можуть відчувати себе безпечно мешканці сусідніх з їхніми ланами сіл?

Забити на сполох для сусідніх з маєтками Дубневичів громад змусило рішення Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 25 квітня 2017 року.

Суд першої інстанції вчинив традиційно – винним у порушенні назвав агронома:

«20 квітня 2013 року біля 13 год. 00 хв. в с.Москаленки, Чорнобаївського району, Черкаської області агроном товариства з обмеженою відповідальністю ім. Шевченка…, будучи відповідальним за проведення на полі №2 господарства хімічної обробки посівів пшениці засобами захисту рослин і зобов’язаним дотримуватися правил безпеки при застосуванні гербіцидів,… не забезпечив дотримання зони санітарного розриву 300 метрів від населеного пункту при штанговому обприскуванні та допустив концентрацію хімічного препарату «Естерон» в повітрі 0,003 мг/м3, при гранично допустимій… нормі для атмосферного повітря 0,0005 мг/м3, внаслідок чого заподіяно шкоду здоров’ю двом неповнолітнім жителям».

Його було визнано винним рішенням суду від 27 травня 2014 року з формулюванням:

«За порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю потерпілих».

Пізніше, тишком-нишком, вироком апеляційного суду Черкаської області від 1 жовтня 2014 року покарання змінено на штраф у сумі 3400 грн, з позбавленням права обіймати посаду агронома строком на два роки, та звільнено від відбування основного і додаткового покарання.

Тобто, на фірмі Богдана Дубневича вирішили знайти крайнього та відбутися мінімальним штрафом. А як же діти? А їх здоров’я, очевидно, нікого не цікавило!

Та все ж родичам та адвокатам потерпілих вдалося домогтися покарання не лише умовно відповідального за отруєння, але й підприємства, яке його вчинило, подавши цивільний позов до ТОВ ім. Шевченка про відшкодування моральної шкоди, завданої злочином.

Суд задовольнив вимоги потерпілих та призначив:

«Стягнути з ТОВ ім. Шевченка на користь неповнолітніх ОСОБА_1 та ОСОБА_2 моральну шкоду, завдану злочином, у розмірі 40000 та 30000 гривень».

Таким чином, хоча б частково, вдалося домогтися адекватного покарання підприємства, яке заради прибутку ігнорує не лише норми екології та рівень вмісту пестицидів у продуктах, але й здоров’я людей, які мешкають поруч з їхнім виробництвом.

Цей факт може особливо насторожити мешканців Львівщини. Адже злочин стався на агропідприємстві, співвласником якого є Богдан Дубневич, один з братів-олігархів, яким належить чимало земель у нашому краї. На них вони також займаються вирощуванням с/г культур і, не виключено, що працюють такими ж методами з не меншими порушеннями «норми екології та рівня вмісту пестицидів».

 

<nbsp;>
<nbsp;>

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 18:05:09