понеділок, 15 травня, 2017, 11:53 Суспільство
Нереалізованість Гітлера та Сталіна стала причиною їхньої агресії

Гітлер не розкрив свого художнього таланту, а Сталін так і не зміг стати поетом. Саме те, що вони не змогли реалізувати свої творчі таланти, на думку істориків, і стало причиною їхньої озлобленості та агресії.

Про це йдеться у програмі «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK), присвяченій до річниці Другої світової війни.

Ще у 18 років Йосип Джугашвілі взяв собі «сталеве» псевдо – Сталін. А поки він ріс, справжнім авторитетом для нього був батько – жорстокий селянин і колишній кріпак.

«Віссаріон Джугашвілі не був вченою людиною, але про нього кажуть, що він на пам’ять цитував Руставелі «Витязя у тигровій шкурі» і знав декілька мов. Але він захоплювався алкоголем», – розповідає доктор історичних наук Василь Чура.

Напідпитку Віссаріон частенько лупцював сина. Але і серед однолітків Йосипу теж було непереливки.

«Часто зі Сталіна в дитинстві кепкували через його фізичні вади. Відомо, що в нього були зрощені пальці на одній з ніг, а одна рука була коротшою за іншу», – пояснює кандидат історичних наук Руслан Сіромський.

Згодом Віссаріон Джугашвілі їде на заробітки у Тбілісі, залишивши сім’ю. Відтоді вихованням Йосипа займалась лише мама. Сталін дуже любив свою маму і опиратись її волі не міг. Але священиком, як того хотіла мати, він не став. Він мріяв бути поетом.

Дослідники біографії Йосипа Сталіна вважають, що для нього його власні вірші – це не просто поезія, а програмний текст і життєве завдання. Нереалізованість творчого таланту згодом і у Сталіна, і у Гітлера переростуть в озлобленість та агресію.

В Адольфа Гітлера, як і в Сталіна, з дитинства теж були загострені стосунки з батьком. Алоїз Гітлер, який все життя пропрацював митником, хотів, щоб син пішов його життєвим шляхом.

«В обох диктаторів батьки були домашніми тиранами. Алоїз Гітлер, як і Віссаріон Джугашвілі, був прихильником силового вирішення проблем з дітьми», – пояснює кандидат історичних наук Роман Кузьмин.

Юний Адольф мріяв стати художником, але вільно малювати він зміг лише після 14 років, коли помер його батько. Найбільше Адольф полюбляв малювати пейзажі, жінок та руїни замків.

Коли Адольфу Гітлеру виповнюється 16, він їде до Відня. Понад усе він прагне вступити до Віденської художньої академії. Проте спроби закінчуються невдачами, йому щоразу відповідають одне і те ж – бракує таланту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 09:54:02