понеділок, 15 травня, 2017, 15:56 Суспільство
«Добрий ZIK» втілив мрію безхатченка з великим серцем

Норік Овакімян – виходець із Вірменії, який з 1985 року проживає в Україні. Колись мав тут ресторанний бізнес. Проте, з плином часу чоловік покинув справу та захворів на цукровий діабет. Він хотів повернутись на батьківщину, та не встиг зробити цей рішучий крок, як його обікрали. Відібрали і гроші, і документи. Так пан Норік опинився на вулиці. Проте він не здався.

Про це йдеться у програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:30) на телеканалі ZIK.

До журналістів програми звернувся Володимир Ковалевський. Чоловік хоче здійснити мрію свого підопічного.

«Норік – людина благородна. По-перше, він чесний, по-друге, працелюбний і відповідальний, а по-третє – дуже хоче допомагати іншим», – розповідає  психолог Володимир Ковалевський.

Колись у героя проекту було щасливе, забезпечене життя. Усе вдавалося: крім сімейного щастя, в молодого чоловіка була улюблена справа. Свого часу пан Норік відкрив перший у Рівному ресторан вірменської кухні.

Чоловік зізнається, що не може пригадати, чому в результаті залишився сам, без копійчини у кишені. Але у негараздах вважає винним лише себе.

Норік спробував почати з нуля, але фортуна більше не усміхалася йому, до того ж, він захворів на цукровий діабет. Знесилений і втомлений, вирішив повернутися у Вірменію, проте його обікрали – забрали документи та гроші. Майже місяць Норік провів на вулиці. І тепер добре знає, як це не мати, де переночувати, що їсти, вдягнутися і куди піти.

«Колись я мешкав у Рівному. Мав свій ресторанчик, сім’ю. Та через глупість покинув усе. У житті всіляке трапляється. Далі я займався будівельними роботами. Тяжко було, тоді ж і на цукровий діабет захворів. Хотів додому повернутись, на батьківщину. Так сталось, що я заснув і в мене вкрали документи, гроші. Зателефонувати близьким спромігся, але ставати їм тягарем не хотів, бо вирішив, що сам виберусь із труднощів. Я ночував на дворі, але з початком холодів зовсім складно стало», – пригадує герой програми Норік Овакімян.

Та знайшлись добрі люди. Вони привели чоловіка у спільноту взаємодопомоги «Емаус-Оселя». Це громадська організація, де допомагають безпритульним.

«Норік був у групі, яку я вів. У ньому я побачив велике бажання чогось досягнути у житті. Він хотів стати самостійним», – говорить психолог Володимир Ковалевський.

Голова організації «Емаус-Оселя» отець Олег Жаровський вирішив дати чоловікові шанс на нове життя. Він дозволив Норіку поселитись у сільському будинку, вирощувати овочі і продавати їх. Тож тепер чоловік займається садівництвом.

«Ой, тут колись був завал! Я гадки не мав, що робити… Але зараз пишаюсь своєю працею. Це дуже цікаво. От цибуля. Вона вдень набирається енергії, а вночі росте. Її стебла туляться один до одного, як люди. Яким би втомленим я не був, але заходжу в теплиці і радію», – каже Норік Овакімян.

Зараз чоловік робить перші кроки для того, щоб стати успішним бізнесменом. І йому це вдається. У чоловіка вже є свій ринок збуту і перші заробітки. Але попереду ще багато справ, бо хоче засадити ягідний сад. Ба, навіть більше! З часом пан Норік хоче взяти на роботу таких самих, як і він колись, безпритульних.

Та поки чоловік ще не може дати робочі місця безпритульним, але може залучати їх до праці. Адже це найкращий спосіб повернутися з вулиці до нормального життя. Відтак, вирішив організувати толоку за участі безхатьків. Заохочував до участі навіть смачним вірменським обідом! Тож на акцію пройшло кілька чоловіків. Разом вони прибрали парк, який межує із дитячим будинком. Місцевість цю не прибирали вже декілька років.

Після акції Норік Овакімян поспішив додому, адже у теплицях на нього чекали улюблені рослини. Він навіть не очікував побачити сюрприз, який влаштували йому журналісти «Доброго ZIKу» – ягідні кущі.

«Тут є малина, аґрус, смородина… Я дуже щасливий! Якщо ти добру справу робиш, то і люди добром відповідають. Я вдячний», – каже щасливий пан Норік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 11:02:44