субота, 13 травня, 2017, 19:28 Політика
Кандидати у Верховний Суд України не можуть пояснити великі статки своїх дітей, – розслідування ZIKу

Дітям батьки намагаються дати все: смачну їжу, якісний одяг, пристойну освіту і гарне житло. Бажання дати найкраще не викликає ані подиву, ані запитань. Допоки вартість подарунків не вимірюється сотнями тисяч доларів, а отримують їх – діти державних службовців.

Про це йдеться в програмі соціальних розслідувань «Остання Інстанція» (щопонеділка та щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі ZIK). 

«Доволі часто суспільство і не довіряє суддям, тому що в них згідно документів все гаразд, а якщо подивитися на майно родичів, то знайдемо шалені статки», – каже член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Під приціл журналістів програми потрапило троє жінок: суддя Верховного суду Людмила Охрімчук, суддя Вищого адміністративного суду Нінель Маринчак та суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Марина Червинська. В усіх трьох діти мають елітну нерухомість.

«Величезні будинки поблизу Києва належать дітям суддів. І цікаво те, що нерухомість вони придбали у віці від 21-го до 24-х років», – говорить координатор проекту «Prosud» Катерина Бутко.

Неподалік від маєтку колишнього президента-втікача «Межигір’я» мешкає дочка судді Людмили Охрімчук. Біля неї – син судді Нінель Маринчак. Навіть маленький клапоть цієї землі коштує чималих грошей.

У селі Нових Петрівцях 15 соток у належить Олегу Маринчаку – сину судді Нінель Маринчак. Земля придбана у 2007 році, коли йому було 22 роки. За два роки тут виріс будинок на 650 квадратних метрів. До нього знімальну групу ZIKу не пропустила охорона. Не відчинилися двері і інших двох особняків, мовляв господарі не вдома.

«Нам не потрібно доводити, що хтось вчинив злочин чи взяв хабар. Достатньо сумнівів в тому, що суддя не може пояснити джерело свого майна. Я нагадаю, що діє вже нова Конституція. Вона гласить, кожна неспроможність пояснити походження свого достатку грозить звільненням», –  каже член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.

Остаточне рішення щодо майна усіх трьох жінок-суддів ухвалить Вища кваліфікаційна комісія суддів.

«Звинувачення у бік суддів мають бути повністю обґрунтованими. Якщо об’єкт має понести кримінальну відповідальність, то прокуратура доводить усі злочини. Якщо ж ми говоритимемо про більш м’які обвинувачення та міри покарання, то максимум суддю звільнять з посади. 

Хочу додати, що наша влада сама вказує суспільству приклад, як треба обходити закон. Проте пам’ятаймо, що у такий спосіб ми будуємо поганий менталітет в українців», – говорить перший Генпрокурор незалежної України Віктор Шишкін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 16:24:54