субота, 13 травня, 2017, 19:05 Події
60 тисяч українців є наркозалежними, велика частина з них – молодь

За офіційними даними, щонайменше 60 тисяч українців – наркозалежні. Кожен сьомий підліток хоча б один раз пробував наркотики. Сьогодні купити нелегальні речовини можна дистанційно – не виходячи з дому. Деякі наркотики – навіть цілком легально.

Про це йдеться в програмі соціальних розслідувань «Остання Інстанція» (щопонеділка та щоп’ятниці о 20:30 на телеканалі ZIK).

У Департаменті кіберполіції повідомляють: із 2016 року скерували до Департаменту протидії наркозлочинності аж 21 повідомлення щодо фактів продажу наркотиків через Інтернет. Ще складніше відстежувати розповсюдження нових наркотиків: солей, міксів та спайсів.

«Із науково-технічним прогресом, розвиваються і наркоторговці. У принципах свого збуту вони стають все винахідливішими. Я гадаю, що простіше було б їх відстежувати, якщо б у державі був єдиний орган, який займався справами такого характеру. І вів їх аж до самого кінця, до закриття злочинців за гратами. Але не тільки у цьому проблема. Різноманітність наркотиків щодня зростає, тому є речовини, які не встигають вноситись у перелік заборонених», – пояснює заступник начальника аналітичного управління Департаменту протидії наркозлочинності Петро Голосний.

В Державній службі, яка контролює наркотики, пояснюють: щоб внести речовину до списку заборонених, треба провести низку досліджень.

«По-перше, сполуку треба дослідити на предмет її психоактивної дії. По-друге, треба визначити їх хімічний склад і формулу. Після цього приймається рішення: ті, чи інші засоби заборони. Весь процес в середньому може тривати півроку. Додам, щотижня на ринку з’являються дві нових речовини», – розповідає в.о. Директора Департаменту Державної служби лікарських засобів та контролю за наркотиками Ігор Стасюк.

Виходить, що наркотичні новинки, які не внесені до спеціального реєстру, продаються в Інтернеті легально. У поліції кажуть, що боротьбу з новими сполуками ведуть. Як і з сайтами, на яких їх продають. Але закриття сайту теж потребує часу: від декількох місяців до півроку.  Скільки ресурсів таки вдалося закрити – правоохоронці не повідомляють. Кажуть: не ведуть статистику.

«Проблема наркотиків в Україні має дві сторони. По-перше потрібно адміністративно карати людей, які розповсюджують заборонені речовини, а по-друге наркозалежним має надходити кваліфікована допомога. От достукатись до так званої «золотої молоді», для якої наркотики – частина іміджу, дуже складно. Вони ж шкодять не тільки собі, а й тим, хто тягнеться до них. Друга групка підлітків часто малозабезпечена, а у пошуках коштів на наркотики може піти і на злочини. Тим ж «мажорам» гроші несвідомо даватимуть батьки. У цьому питанню дорослі навряд зможуть розібратись, оскільки молодь – це завжди бунт і протест. Тому, я гадаю, що підлітки мають самі між собою порозумітись, пояснити одне одному що є поганим», – говорить міністр охорони здоров’я 2007-2010 рр. Василь Князевич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 12:51:51