п'ятниця, 12 травня, 2017, 13:43 Суспільство
Єдиний в Україні інститут, де пересаджують нирки дітям, – під загрозою закриття

Національний Інститут хірургії та трансплантології ім. Олександра Шалімова немає достатнього фінансування, аби оплатити пацієнтам операції. Медики прогнозують, що незабаром не матимуть коштів навіть на виплату зарплати.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK).

Кожному пацієнту видається лист із необхідними матеріалами, розповідають в інституті. Ліки та потрібні засоби для операції змушені придбати або самі хворі, або спонсори. Після операції треба самостійно медикаментозно про себе подбати, зазвичай, недешевими імуносупресантами.

Одна із родин, яка змушена покладатись тільки на себе, родом із Сум. Маленька Настя мала отримати нирку. На щастя донора шукати не довелось і її віддала дівчинці бабуся.

«Гроші нам прийшлось збирати, бо ліки дуже дорогі. Держава нам фінансово ніяк не допомогла. Підтримали люди», – розповідає мати дівчинки пані Ліля.

Нарікають на мале фінансування і лікарі.

«Грошей, ліків немає. Нам ледь-ледь вистачає фінансів, аби купити знеболююче для операцій. Все інше – антибіотики, імуносупресанти, консервуючі розчини – за кошт хворих. Операція із пересадок органів – річ дорога, виносить приблизно від 85 до 150 тисяч доларів», – непокоїться лікар-трансплатолог Рубен Загребен.

Медик додає: щороку в інституті роблять понад 40 таких операцій. Але кожне хірургічне втручання залежить від наявності донора для хворого. Та вже влітку операції такого рівня в Україні можуть і не робити.

«Якщо фінансування з боку держави й далі не надходитиме, то в червні ми закриємось. Адже у нас не буде коштів, щоб виплатити персоналу зарплату та оплатити комунальні послуги. Нам не дали ані копійчини на ліки, їжу. Влада наче й реформує медицину, але робить це дуже повільно. Людські життя стільки чекати не можуть. А наша установа – єдина в Україні, де роблять пересадки нирки дітям», – пояснює директор Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова Олександр Усенко.

Лікар додає, що понад 40 операцій в рік – не межа для інституту. Адже є все для процедури: і фахівці, і дороге медобладнання. Та із грошима на ці операції  – справи погані.

«В середньому пересадка нирки коштує  200 тисяч гривень, печінки – до мільйона. Це лише собівартість процесу. Поряд з цим, білоруси виконують трансплантацію органів в рази дешевше, до 200 тисяч доларів», – додає Олександр Усенко.

Директор каже,  що трупне донорство в нашій державі цілком реальне. Але для нього потрібне рішення Верховної ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 11:03:58