п'ятниця, 12 травня, 2017, 16:56 Суспільство
Щомісяця четверо українців продають свої органи «чорним трансплантологам»

Кількість людей, які потребують пересадки органів, щороку зростає, тоді, як донорів нема. Цю нішу заповнює «чорний ринок», де присутні і посередники, і ті, хто готові продати частинку себе.

Про це йдеться у викривальному проекті «Лікарські таємниці» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK).

На «чорному ринку» ціна за нирку становить 40-80 тисяч євро, за печінку – від 35 тисяч, рогівка ока – 20 тисяч. Родичі стареньких торгують навіть серцями, за них хочуть від 130 тисяч євро.

Посередники продають товар, торгуючись, бо знають, що закордоном за нирку хочуть щонайменше 250 тисяч євро. А той, хто бореться за життя, гроші знайде. Зазвичай донорів посередники шукають серед неблагополучних родин, боржників банків, підбирають також тих, кого знаходять недобросовісні лікарі.

«Існує ціла система на «чорному ринку». Потрібно спочатку, за вказівкою так званого менеджера, пройти медичне обстеження у конкретній лікарні, яке коштує чотири тисячі гривень. Згідно висновків, донору можуть і відмовити», – каже правозахисник Андрій Винничук.

Існує й інша схема заробітку на органах. Фейкові фірми виманюють гроші з довірливих громадян, пропонуючи надати платну інформацію про те, кому потрібні донорські органи.

Та поміж цього, заробляють і на реальних органах. Так на Київщині суд порушив справу проти судмедекспертів, які незаконно пересаджували рогівки очей. Далі зловмисники перепродували органи за 80-150 тисяч євро. Жертв, після згоди на донорство, переправляли закордон для проведення операцій. Усім нечесним медикам загрожує кримінальна відповідальність.

«Хочу зазначити, що четверо судмедекспертів зараз знаходяться під вартою. З них двоє – громадяни Туреччини. Вони можуть вийти з-під застави за 72 мільйони гривень», – каже прокурор Київської області Дмитро Чібісов.

Та «чорний ринок» процвітає, хоч і здійснюється полювання за нечесними медиками. Втім, щомісяці, аби віддати свій орган, виїжджає закордон четверо українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 11:03:28