Новини » Економіка 18

На безпеку в шахтах уряд планує виділити 200 млн грн

Шахта №10 «Степова» Сокальського району Львівщини. Фото: ZIK/EPA/MARKIIAN LYSEIKO

Кабінет міністрів України має намір виділити 200 мільйонів гривень на підвищення безпеки роботи на державних вугледобувних підприємствах.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, в сферу відповідальності якого, зокрема, входить паливно-енергетичний комплекс країни.

«Зараз ми розробляємо механізм, щоб виділити 200 мільйонів гривень на забезпечення всіх працівників державних вугледобувних підприємств необхідними засобами захисту, а також на поліпшення в цілому стану охорони праці», – написав Кістіон.

Він повідомив, що сьогодні комісія з перевірки безпеки на шахтах представила результати своєї роботи. «Вони очікувані: ситуація з дотриманням правил безпеки і забезпеченням охорони праці на наших вугледобувних підприємствах – плачевна. Не хочу вдаватися в сумну статистику, але зазначу, що нам потрібно негайно розпочати системну роботу для посилення безпеки наших гірників», – повідомив віце-прем’єр. Кістіон зазначив, що 7 з 9 керівників державних вугледобувних підприємств вже отримали догани, на місцях більше ста співробітників цих підприємств оштрафовано на суму близько 30 тисяч гривень. «Звичайно, порівняно з людським життям це ніщо. Тому я доручив Держпраці продовжити і посилити перевірки, а також більш жорстко підходити до притягнення до відповідальності посадових осіб», – підсумував віце-прем’єр. Як повідомляв УНІАН, 2 березня на шахті №10 «Степова» об’єднання держпідприємства «Львіввугілля» стався вибух і обвал гірської породи. Загинули 8 гірників і постраждали більше 20. Вибух на шахті стався в результаті займання повітряно-метанової суміші. Для розслідування причин вибуху на шахті Кабінет міністрів створив урядову комісію на чолі з віце-прем’єром Геннадієм Зубко, а також ще одну комісію на чолі з віце-прем’єром Володимиром Кістіоном – для оцінки ситуації на всіх українських шахтах. У свою чергу, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що винні в трагедії повинні понести відповідальність.

Loading...
Loading...
Loading...