п'ятниця, 12 травня, 2017, 20:58 Економіка
Ілларіонов зробив невтішний «діагноз»: Українська економіка вмирає

Скорочення економічної діяльності за останні роки, а особливо у 2015 році, коли великих воєнних дій в Україні не відбувалося, – це результат роботи керівництва НБУ.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп'ятниці о 19:30 на телеканалі ZIK) заявив Андрій Ілларіонов, старший науковий співробітник Інституту Катона (США), коментуючи питання щодо діяльності українського Нацбанку.

Гість програми заявив, що керівництво НБУ, м’яко кажучи, має низький рівень професіоналізму та компетенції. Зокрема, як зауважив Андрій Ілларіонов, так звана розчистка банків призвела до того, що НБУ практично ліквідував приватну банківську комерційну систему в Україні.

«І без того показники української банківської системи були дуже низькими, за міжнародними стандартами, але в підсумку вони були скорочені ще більше, адже якщо із приблизно 170 банків, які тоді діяли, нині залишилось 93, – половина банків ліквідована. При тім, із ліквідацією цих банків були ліквідовані, випарувались і зникли, ще й депозити. Величезна кількість вкладників, українських громадян, понад 1,5 мільйона осіб втратили свої заощадження. Частину з них відновили, проте частину досі не відновили. Велика кількість компаній малого і середнього бізнесу через банкрутство чи закриття цих банків, «чистки» банків, стали неспроможні проводити будь-які операції», – нагадав гість програми.

На його думку, Національний банк України запровадив «драконівське» валютне регулювання, у результаті якого Україна замість інтеграції у Європу виявилася ізольованою в економічному сенсі від решти світу, адже, вважає Андрій Ілларіонов, хто проводитиме операції за умов, коли були введені обмеження та обов’язкові продажі тощо.

«Це знищення кровоносної системи економічного організму. Наприклад, якщо людині паралізувати кровообіг – у результаті може настати смерть людини, якщо негайно не вжити реанімаційних заходів. Те, що відбувається з економікою, – вона помирає. Таке скорочення економічної діяльності за останні роки, а особливо у 2015 році, коли великих воєнних дій не відбувалося, – це результат діяльності, яку проводило керівництво НБУ. При тім, вона вплинула на регіони, які не мають жодного стосунку до воєнних дій. Це не стосується ані Луганської, ані Донецької, ані навіть прифронтових областей. Величезне падіння економічної діяльності у Тернопільській області, Хмельницькій, Закарпатській… Який стосунок вони мають до воєнних дій? Жодного», – заявив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 14:25:00