Україна очищується від ракової пухлини тоталітаризму на соціалістичному рухові
Андрій Павлишин
журналіст, громадський діяч, історик та перекладач

Підтримував і підтримую зусилля майданівців і команди ІНП в справі подолання тоталітарного минулого. Проте, у цьому процесі варто бути обережним, щоб не вилити дитину з брудною водою. Вважаю, що слід пояснювати суспільству: сучасна демократична Україна очищує суспільний простір не від лівої парадигми, а саме від тоталітарної ракової пухлини на соціалістичному рухові.

Франко був засновником радикальної (соціалістичної) партії, Петлюра – лідером соціал-демократів, Грушевський – соціалістів-революціонерів, а вони ж бо були творцями Української державності. Сталін нещадно знищував соціалістів – у Казахстані помер легендарний січовий стрілець, голова соціал-демократів Галичини Старосольський, були розстріляні в Куйбишеві лідери Бунду Альтер і Ерліх.

Окрема тема – знищені сталінцями боротьбісти, галичани-радянофіли і члени КПЗУ. Попри приналежність до комуністичної партії, Скрипник, Шумський, Волобуєв та їхні послідовники за величезний подвиг українізації, рівної якій не провела жодна державна влада за всі часи існування України, заслуговують щонайменше на меморіальні дошки та збалансовані згадки в енциклопедіях і музейних експозиціях

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 00:41 :46