Новини » Львів

У Червонограді на Львівщині починають будувати сміттєспалювальний завод

Сьогодні голова ОДА Олег Синютка зустрівся з представниками китайсько-американської групи компаній Grand blue, які приступають до будівництва сміттєспалювального заводу у Червонограді. Компанія вже прийняла рішення про початок будівельних робіт та на початку року уклала Меморандум про наміри. У червні цього року має надійти перший транш коштів на розробку проектної документації. Потужність виробничих можливостей сягатиме 320 тонн сміття у добу, спалюючи які, буде вироблятись теплова та електрична енергія. Планується, що завод обслуговуватиме місто Червоноград та сусідні райони області. Розробка документації та будівництво заводу займуть орієнтовно 4 роки. На заводі буде створено близь 600 робочих місць. Компанія успішно працює у Польщі, де її завод у 2013 році відкрито у місті Білосток.

Про це ІА ZIK повідомили у мерії міста Червоноград.

Цей завод буде прямою іноземною інвестицією. Тобто місту не доведеться позичати ці гроші і, відповідно, тривалий час віддавати їх.

Згідно підписаного у січні 2017 року Меморандуму, інвестор вкладає у проект близько 100 млн євро, а робота заводу розрахована на 30 років.

Місто здає ТПВ на утилізацію і купує теплову та електро енергію за фіксованою ціною.

Перший транш від інвесторів має надійти вже у червні цього року і буде скерований на розробку повного пакету проектно-кошторисних робіт. На початку червня співінвестор будівництва заводу керівник Червоноградського ЗБВ відбуває у Маямі, де буде підписано угоду про співпрацю.

Параметри заводу

Завод розрахований на потужність 320 тонн в добу, в той час, як Червоноград продукує 40-50 тонн. Менші показники потужності є економічно не обґрунтованими, тому, після будівництва заводу, влада планує укласти договори про доставку ТПВ ще з сусідніх районів.

Завод буде спалювати сміття згідно спеціальної запатентованої технології.

Проектом заводу також передбачено будівництво потужної сортувальної лінії, яка буде відбирати значний відсоток вторсировини.

Завод буде збудований за зразком вже існуючого у місті Білосток у Польщі. Там підприємство працює за усіма вимогами та стандартами ЄС. Цей завод розташований на території міста і не завдає його екології жодної шкоди.

23-27 % сміття після спалювання залишається у вигляді різного розміру гранул. Вони йдуть на спеціальні лінії, де подрібнюються, поливаються водою, відстоюються і через якийсь час і можуть використовуватись для насипання основи при будівництві доріг.

Після спалювання на заводі залишається 3% відходів, які змішуються з цементом і водою пакуються і йдуть на зберігання. Можливо, вони будуть захоронюватись на території полігону, але все залежить від того, якою буде угода з інвестором.

Етапи та тривалість будівництва

Пройдено вже три кроки на шляху до початку будівництва заводу: підписання меморандуму, візит представника фірми та рішення фірми, прийняте її керівництвом у США, про участь у проекті.

Наступним кроком стане виділення першого траншу, яке передбачено на початку червня. І з українського боку – викуп співінвестором Червоноградським заводом ЗБВ земельної ділянки.

Далі йде розробка проекту та будівництво заводу.

Про максимальне сприяння у отриманні дозволів з боку держави вже заявив голова ОДА Олег Синютка. Відтак, за приблизними підрахунками, проектування та будівництво заводу займе не менше чотирьох років.

Тарифи для населення

Згідно попердніх домовленостей, вартість утилізації сміття для населення не зросте у 10 чи 20 разів, як тим лякає мер Львова. Звичайно ж, оплата буде вищою, але цілком прийнятною для людей. Чи це буде 20 чи 30% поки не відомо. Ці цифри будуть кінцево погоджені в процесі переговорів з інвестором вже після розробки проекту заводу та розрахунку його технологічних характеристик.

Позиція влади Червонограда тако, що для населення міста плата буде адекватною, оскільки завод буде розташований на їхній території.

Більшість додаткового фінансового навантаження має лягти на суміжні регіони, які постачатимуть сміття на переробку.

Також у міськраді відзначили, що до будівництва будуть залучені місцеві компанії, а на заводі буде створено понад 600 робочих місць.

У мерії наголосили і на тому, що нещодавно в експлуатацію було прийнято другу та третю чергу нового полігону ТПВ, який створений за найсучаснішими технологіями поки що не має аналогів в Україні.

Нагадаємо, що Червоноград став першим містом, яке згідно Меморандуму про утилізацію львівського сміття погодився приймати його на свій полігон.

 

Loading...