четвер, 11 травня, 2017, 13:36 Регіони
У Чернівцях відкрили пам’ятні дошки засновнику соціології права Євгену Ерліху

У Чернівцях відкрили пам’ятні дошки видатному вченому, юристу, засновнику соціологічної школи права Євгену Ерліху.

Про це повідомив власкор ІА ZIK.

Пам’ятну дошку відкрили на будинку, де жив Євген Ерліх, за адресою вулиця Горького, 20 у Чернівцях та на корпусі юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на вулиці Університетській, 19.

Дошки у стилі віденської сецесії виготовив відомий чернівецький художник Олег Любківський. Сприяв відкриттю пам’ятних дошок Євгену Ерліху в Чернівцях професор із Цюріха, який вивчає творчість Ерліха.

«Ці пам’ятні дошки не просто відзначення видатної постаті. Вони ставляться, аби віддати шану людині, яка розвивала це місто, – зауважив він.

Довідка ІА ZIK

Євген Ерліх (1862, Чернівці – 1922, Відень, Австрія) – всесвітньо відомий науковець-юрист, педагог, ректор Чернівецького університету.

Навчався у Львівському та Віденському університеті. З 1896 року Є. Ерліх жив у Чернівцях і працював у тодішньому університеті імені Франца Йосифа позаштатним, пізніше штатним професором, посідаючи з 1901 року посаду декана юридичного факультету, а в 1906–1907 навчальному році – ректора, і, за посадою, депутата місцевого парламенту.

Євген Ерліх був визначним ученим-юристом. Майже всі його роботи (особливо «Основи соціології права») були неодноразово перевидані багатьма мовами: англійською, французькою, японською.

Світове визнання серед теоретиків права Є. Ерліх отримав як один із засновників так званої соціології права, особливо з того часу, коли він створив у Чернівецькому університеті свої семінари «живого права» для дослідження правової діяльності і почав викладати свої соціологічно-правові погляди в друкованих роботах.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:38:32