Новини » Київ 11 травня, 2017, 17:05
Навколо ЖК у столичному передмісті розгорнулись справжні баталії

Жителі Петропавлівської Борщагівки збунтувались проти житлового комплексу, який зводять, практично, впритул із їхніми будинками. Люди переконують: забудовник неодноразово порушував законодавство, а коли справа дійшла до суду, почав погрожувати та, навіть, палити їхнє майно.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Житловий комплекс «Празький квартал», що у передмісті Києва – доволі амбітний проект від забудовника «BD Holding». Менеджери ЖК обіцяють свіже повітря, паркову зону та затишні двори із сучасними дитячими майками. Однак місцеві активісти протестують сусідству із багатоповерхівками, адже переконані: будівництво незаконне. Мовляв, «Празький квартал» почали зводити ще у 2012 році. І тоді у місцевих мешканців не було претензій до забудовника, адже комплекс зводили згідно ДБН – не вище п‘яти поверхів. Однак, вже у наступній черзі будівництва «BD Holding» збільшив кількість поверхів і скоротив відстань до приватних будинків.

«В генплані вони спочатку намалювали 18 поверхів, потім вже вийшло двадцять шість. Тут підземна річка, складний рельєф. Навколишній ліс садили ж не просто так – треба було стягувати цей ґрунт. Як тільки почалось будівництво, у колодязях пропала вода», – обурювались активісти.

«Тільки-но вони почали рити котловани, у мене – наче землетрус пройшовся. Усюди тріщини, поріг пішов у вільне плавання, підлога опустилася. Живемо у страху. Їхній кран просто над нами. Вітер подує – і він звалиться просто на наші будинки», – додала місцева мешканка.

Згідно із ДБН, відстань від висотки до найближчої прибудови повинна бути не меншою від висоти багатоповерхівки. У випадку із «Празьким кварталом» вона мала б становити, приблизно, тридцять метрів, тоді як має всього вісім.

Тож протистояння між забудовником та місцевою громадою із кожним днем все більше загострюється. Зокрема, Валентина Аксьонова розповідає: нещодавно їй спалили автомобіль, а перед цим вимагали забрати заяви на забудовника.

«За десять днів до цього, у мене в дворі зібралося з двісті осіб. Дехто навіть мав зброю. Усі вони закликали «Валю на палю!» та «Аксьоновій смерть!». Кілька із них тихенько підійшли до моєї мами і сказали, щоб громада забрали усі позови, які подавали на забудовника», – каже Аксьонова.

«А нашу оселю закидали пляшками із «коктейлем молотова». Всього їх було чотири, дві з яких влучили у вікно», – додає активістка Світлана.

Проте інвестори ЖК скептично ставляться до усіх заяв активістів.

«Є група людей, яка відстоює свої інтереси, намагаючись розкрутити забудовника на гроші. Ці активісти з‘явились лише тоді, коли люди отримали право власності. Як на мене, взагалі усі ці спалення виглядають фіктивними», – каже інвестор Артем Палієнко.

Таку ж думку озвучує і замовник будівництва ЖК «Празький квартал» Констянкин Кукса.

«Ці «коктейлі молотова» впали на якесь пластикове покриття і загасли від дощу. Це дуже постановочно», – переконаний Кукса.

Та щодо законності будівництва житлового комплексу сказали свою думку і чиновники.

У квітні цього року за грубе порушення будівельних норм ДАБІ наказала знести ЖК «Празький квартал».

«Під час перевірки виявили порушення щодо заниження категорії складності. Тобто зазначений комплекс зводили без отримання відповідного дозволу. За результатами перевірки було скасовано декларацію про початок будівельних робіт. Отже будівництво набуло статусу самочинного», – прокоментував директор департаменту ДАБІ у Києві та області Олександр Коломієць.

У відділі продажу ж не приховують, що наразі будівництво зупинене, але переконують: уже зовсім скоро ці проблеми будуть вирішені.

І справді –27 квітня рішенням суду було скасовано декларацію ДАБІ на припинення будівництва комплексу.

«Є багато різних трактувань закону. Через це і виникли розбіжності у категоріях складності. Але зараз нам уже повернули декларацію, тож працюємо в рамках закону. Ми готові йти на переговори із місцевою громадою і шукати якісь точки дотику», – зазначив Костянтин Кукса.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 01:24 :27