середа, 10 травня, 2017, 17:47 Регіони
В Івано-Франківську запрацював Центр розвитку місцевого самоврядування

Сьогодні, 10 травня, в Івано-Франківську розпочав роботу Центр розвитку місцевого самоврядування. Основним завданням офісу стане підтримка вже існуючих територіальних громад, а також сприяння створенню нових.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Участь у заході взяли голова ОДА Олег Гончарук, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, представник програми «U-LEAD з Європою», керівник групи підтримки Центрального офісу реформ Александра Фелінгер, менеджер хабу програми «U-LEAD з Європою» для південно-західної України Юлія Грицку-Андрієш, директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, голови райдержадміністрацій та депутати обласної ради.

На території Івано-Франківської області наразі утворено 12 об’єднаних територіальних громад. Перші три ОТГ – Печеніжинська, Верхнянська та Старобогородчанська були створені у 2015 році. На розвиток їхньої інфраструктури державою було виділено субвенцію у розмірі 22 млн гривень. Це дало змогу реалізувати 41 проект, які стосувалися будівництва сільських доріг, реконструкції та ремонтів об’єктів соціальної сфери, спортивних залів та освітлення вулиць.

У 2016 році в області було утворено ще вісім ОТГ, а саме: Білоберізьку, Більшівцівську, Витвицьку, Космацьку, Матеївецьку, Олешанську, П’ядицьку, Тлумацьку об’єднані територіальні громади. У Олешанській ОТГ Тлумацького району вибори голови та депутатів місцевої ради відбулись 30 квітня 2017 року. На розвиток інфраструктури всіх 12 територіальних громад цьогоріч з Державного бюджету передбачено близько 43 млн грн субвенції.

«У нашій країні відбувається дуже важливий для України процес децентралізації. Міська влада Івано-Франківська відкрита до співпраці. Початок роботи цього центру стане хорошим продовженням тієї роботи, яку вже зроблено. Важливо, що Європейський Союз підтримує реформи в Україні та стежить за тим, щоб вони втілювалися належними темпами», – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:37:25