середа, 10 травня, 2017, 20:19 Регіони
Тернопільська облрада просить Київ забирати менше коштів за користування надрами

Тернопільські депутати закликали керівництво держави передати 35% ренти за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в обласний і місцеві бюджети.

Відповідне звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів прийняли сьогодні на сесії облради.

Депутати зазначають, що експлуатація кар’єрів на території Тернопільської області, як загалом в Україні, негативно впливає на довкілля, соціальну сферу та об’єкти інфраструктури населених пунктів.

Зокрема, всі місцеві територіальні громади, на територіях яких видобувають вапняк, не отримують коштів за спеціальне використання цього природного ресурсу, оскільки він віднесений до корисних копалин загальнодержавного значення.

«Надходження на місцевий рівень частини рентної плати незалежно від значення корисних копалин дає можливість компенсувати шкідливі наслідки діяльності гірничих підприємств і зацікавити об’єднані територіальні громади в освоєнні надр», – йдеться у зверненні.

Відтак, депутати закликали внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо перерозподілу рентних платежів за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

До доходів загального фонду Держбюджету вони пропонують спрямовувати 65% коштів, обласного – 25%, до інших місцевих бюджетів за місцезнаходженням (місцем видобутку) – 10%.

Нагадаємо, відповідно до Бюджетного кодексу України до доходів бюджетів об’єднаних територіальних громад віднесено тільки рентну плату за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення.

За користування надрами загальнодержавного значення 75% рентної плати вносять до доходів державного та 25% – обласного бюджетів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 05:31:23