середа, 10 травня, 2017, 17:40 Регіони
На Волині відходи з ветсанзаводу можуть захоронити на військовому полігоні
Ковельський ветсанзавод на Волині. Фото: volynnews.com
Ковельський ветсанзавод на Волині. Фото: volynnews.com

Тваринні рештки з Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» можуть захоронити на території військового полігону «Повурськ».

Про це йшлося 10 травня під час наради під керівництвом першого віце-прем’єра Степана Кубіва, – повідомили IA ZIK у Ковельській міськраді.

За словами першого віце-прем’єра Степана Кубіва, він терміново приїхав на Волинь після спілкування з нардепом Степаном Івахівим. Тепер урядовець особисто контролюватиме це питання. Разом з тим, він зауважив, що працювати потрібно системно, адже це проблема не лише однієї області і вона створювалась десятиліттями. Зараз із 18 діючих філій, працює лише дев’ять. І всі вони потребують модернізації.

Кубів також неодноразово висловлював невдоволення роботою Міністерства агрополітики та Державної споживчої служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, у віданні яких і перебуває ДП «Укрветсанзавод».

В окремі села вже почали вивозити рештки з ветсанзаводу. Сільради з розумінням відносяться до ситуації і місцеві депутати уже погодились на їх захоронення. Проте, представники від деяких політичних сил, громадських організацій підбурювали мешканців, перекручуючи факти, і громади блокували уже прийняті рішення.

Ковельський мер Олег Кіндер звернувся до урядовців з проханням терміново назвати ділянки, куди б можна було продовжити вивезення рештків з ветсанзаводу. Відразу перший заступник голови Держспоживслужби України Андрій Жук отримав доручення від Степана Кубіва: після наради вирішити це питання.

Про проблему говорили і ковельчани, які уже впродовж двох місяців б’ють на сполох.Представники громади міста наголосили, що це не вони створили проблему і бездіяльність посадовців щодо її розв’язання спонукала їх до кардинальних дій – блокування доріг, акцій протесту. І тепер вони не відступлять до тих пір, поки ситуація не буде врегульована.

Кубів пообіцяв, що одразу доповість про стан справ прем’єру. Також він поспілкується із представниками Міністерства оборони, аби сприяти виділенню площ для утилізації відходів Ковельського ветсанзаводу на території військового полігону «Повурськ».

На його думку, підприємство «Укрветсанзавод» потрібно вивести з переліку тих, що не підлягають приватизації. Відповідний законопроект буде доручено підготувати Мінекономполітики та Мінагрополітики а також Фонду держмайна.

Кубів звернувся до представників місцевої влади з проханням тісніше комунікувати з громадами, де планують захоронення відходів, розповідати їм правду і знаходити порозуміння.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 05:29:37