вівторок, 9 травня, 2017, 15:55 Львів
На шахтах «Львіввугілля» розкрадалось до 20 млн гривень щомісяця, – Волинець

У Львівській області на шахтах державного підприємства «Львіввугілля», яке об’єднує сім шахт, впродовж довгого часу розкрадали від 20 і більше мільйонів гривень щомісяця. Схема, яка полягає у зменшенні вмісту вугілля в руді, продовжує діяти і зараз.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 23:00) на телеканалі ZIK заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Пояснюючи чому останнім часом стали частішими поломки обладнання та аварії на шахтах, гість програми підкреслив, що скорочення фінансування гірничою галузі відбувається через хибну політику держави в цій сфері.

«Протягом останніх років держава перестала виділяти підтримку галузі. Або виділяла її в мізерній кількості. Також не була збалансована ціна на вугілля. Постачали і зараз продовжують постачати вугілля з-за кордону. Наприклад, в 2015-2016 роках, в тому числі і з країни-агресора завозили вугілля за ціною в два з половиною рази вищою, аніж брали в українських шахтарів. Постачали вугілля з Росії за закупівельною ціною 100 доларів. А з врахуванням доставки – виходило ще дорожче. І в той же час в українських шахтарів забирали вугілля по ціні 850 гривень. З першого січня 2017 року ціну підняли до 1730 гривень. В цей же час з-за кордону вугілля завозять за ціною 110 доларів. Тобто ціна незбалансована, а витрати на видобуток доволі великі. І дуже часто на підприємствах навіть немає коштів для виплати заробітної плати. Забули також і про охорону праці» , –  розповів голова Незалежної профспілки гірників.

Михайло Волинець також озвучив деталі схеми розкрадання коштів та ресурсів на шахтах Львівської області: «Ще одна велика проблема – корупція. Наприклад, тут, у Львівській області на шахтах державного підприємства «Львіввугілля», яке об’єднує сім шахт, впродовж довгого часу розкрадали від 20 і більше мільйонів гривень щомісяця. Є такий пан Андрій Венгрин. Я його знаю з Донбасу, він з того ж міста, що й я, це місто Дімітров (тепер – Мирноград, - ред.), коли він з гаражів продавав старе обладняння, перефарбоване під нове за ціною нового. Застосована схема, яка на сьогодні ще не зламана. При постачанні гірничої маси з вугільних шахт на Львівську збагачувальну фабрику завищують норму зольності і вологості. Тобто зменшують вміст вугілля в гірничій масі, яка постачається на збагачення. Отримують якісний концентрат, тобто, вже тут крадуть. Також піднімаються шлами на Львівській збагачувальній фабриці. Шлами – це відходи виробництва, які накопчувались протягом десятиліть. Розмішують цей концентрат, таким чином ще збільшують об’єм продукції. Тобто, спочатку штучно зменшують вміст вугілля в руді, а потім уже розбавляють концентрат».

За словами гостя програми, такі маніпуляції призводять до зростання вартості виробленої теплової та електричної енергії для споживачів: «Ця схема всім зрозуміла та відома.  І це вугілля знову стає неякісним. Його постачають на теплові електростанції, воно не дуже горить, не дає потрібної теплотворності. І тоді енергетики змушені застосовувати для «підсвітки» дорогий газ, який дорожчий від вугілля в два з половиною рази при виробленні електроенергії, а також – мазут, який  втричі дорожчий. А ми з вами як споживачі платимо велику ціну за гарячу воду та інші послуги». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 17:17:16