вівторок, 9 травня, 2017, 17:35 Львів
Голова профспілки гірників розповів про справжні причини трагедії на шахті «Степова»

На шахті «Степова», ДП «Львіввугілля», де 2 березня сталась аварія, яка призвела до смерті восьми гірників, були суттєві порушення правил охорони праці.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 23:00) на телеканалі ZIK заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Зокрема, гість програми наголосив, що через хронічний брак коштів системи безпеки шахти перебували в неробочому стані.

«Застосували не той кабель, який забороняється правилами техніки безпеки. Не спрацював автоматичний захист, яким мав би спрацювати у випадку пошкодження кабелю. Не спрацювала апаратура автоматичного газового захисту, система «УТАС»  - уніфікована телекомунікаційна система диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами, це все було вимкнуто. Все це не проходило повірку.

Службова недбалість призвела до самозагоряння метану у виробці на конвеєрному штреку і спалаху. Бо якби відбувся повномасштабний вибух, а це могло відбутись, бо в тупику була велика кількість газу, однак в такій кількості, що він міг горіти, але не вибухнути. Тобто там був високий відсоток метану і не вистачало необхідної кількості кисню для того, щоб утворилась гримуча суміш для потужного вибуху. Якби це відбулось, то загинули б 173 шахтарі – всі ті, хто був у першій зміні, яка знаходилась в цьому крилі», – розповів голова Незалежної профспілки гірників України.

Михайло Волинець завив, що 200 млн гривень, обіцяних Прем’єр-міністром України на вирішення проблеми охорони праці на шахті так і не надійшло: «Зараз спеціалісти-вугільники розуміють, що фактично нічого не зроблено після аварії на шахті «Степова» на всіх підприємствах вугільної промисловості. Одразу після вибуху, 2 березня Прем’єр-міністр вдало пропіарився. Ми хочемо подякувати йому, що він приїхав на шахту, де відбулась аварія в той же день, він зробив голосні заяви-обіцянки, зокрема, виділити 200 мільйонів на вирішення проблеми охорони праці з резервного фонду Кабінету міністрів, однак грошей не виділено.   Якісь заходи там відбуваються, ми відслідковуємо цю всю ситуацію. Аварійна лава, на якій стався вибух, уже більше як два місяці не запущена в роботу. Гірничий тиск постійно такий, що там покрівля постійно сиплеться. Шахтарі постійно намагаються підхопити породу і далі запустити лаву в роботу».

Також голова Незалежної профспілки гірників України пояснив, чим були викликані затримки в виплаті коштів постраждалим в результаті аварії та сім’ям загиблих: «Ці проблеми виникали у зв’язку з тим, що не була скоординована діяльність Міністерства фінансів, міністерства економіки, до складу урядової комісії не були включені представники цих відомств. Мені довелось дуже принципово розмовляти в Кабінеті міністрів  як члену урядової комісії і показувати їм як насправді має бути сформована комісія, щоби зразу під час її засідання координувались і приймались рішення. Це було виправлено. Тому допомога, обіцяна урядом, таки була виділена. Але та допомога, яка була передбачена законом раніше, є знеціненою в 12 разів. Зважаючи на це, було прийнято рішення про виділення додаткової допомоги з резервного фонду Кабінету Міністрів. Ці гроші виплачені, як і гроші з Фонду соціального страхування. 4 травня відбулось засідання комісії Державної служби праці де розглядалось питання про розподіл додаткових коштів з фонду, на який небайдужі громадяни України та підприємці перераховували кошти на допомогу сім’ям загиблих. І родичі загиблих були трохи схвильовані тим, що саме ці кошти так невчасно розподіляються».

Нагадаємо, 2 березня у с. Глухів Сокальського району Львівської області на шахті №10 «Степова» ВАТ «Львіввугілля» на горизонті 550 м внаслідок вибуху стався обвал гірської породи.

За офіційними даними, на шахті працювало 172 гірники, на аварійній ділянці – 34 гірники, з яких вісім загинуло. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 17:17:19