вівторок, 9 травня, 2017, 12:24 Суспільство
Багато грошей, що виділяються на громадські організації, розкрадають, – активіст

У Міністерстві соціальної політики України та різних громадських організаціях справді є люди, яким не байдужа доля ветеранів війни. Вони займаються допомогою ветеранам. Але значну частину грошей, які виділяються доброчинцям, які займаються допомогою ветеранам, вони ділять між собою.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив керівник громадської організації «Новий вогонь» Дмитро Різниченко.

Громадські організації, які займаються допомогою ветеранам, отримують занадто велику грошову підтримку. Насправді вони потребують в кілька разів менше коштів. Це служить приводом для корупції та розкрадання державних коштів.

«Є спеціальний закон про статус ветеранів війни, де написано, що держава допомагає громадським об’єднанням ветеранів в межах своїх повноважень. Отже держава може допомагати їм, а може – не допомагати. Спираючись на цей закон, Кабміном було видано підзаконні постанови, в яких розписано правила розподілу грошей, які виділяє держава різним організаціям. Тобто їм дають гроші, а вони – «розсовують їх по кишенях», – пояснює Різниченко.

На думку народного депутата Наталії Веселової, щоб припинити таку практику, потрібні якісні зміни на законодавчому рівні.

«У нас у законодавстві прописані норми, під які потім приймаються підзаконні нормативні акти. Потрібно змінювати самі постанови, щодо виділення грошей з держбюджету на громадські організації. В самому законодавстві потрібно закріпити якісь основні постанови щодо громадських організацій», – розповіла Наталія Веселова.

За словами ж громадського активіста, лише громада може мати вплив на покращення ситуації з державними коштами, які виділяють на громадські організації. А поки що гроші витрачаються ними в досить дивний спосіб. У звітах організацій можна побачити пункти, згідно з якими вони купували для ветеранів букети квітів вартістю в кілька тисяч гривень. Трапляються і пункти з орендою автобуса, яка коштувала близько десяти тисяч гривень. Але досі так і не зрозуміло, хто і куди ними їздив.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 14:25:55