понеділок, 8 травня, 2017, 18:30 Події
Безвіз для України схвалять 11 травня на рівні міністрів сільського господарства, – журналіст

11 травня міністри країн ЄС з питань сільського господарства та рибальства затвердять надання безвізового режиму для України.

Про це з посиланням на власні джерела написав у Twitter брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

«Міністри ЄС з сільського господарства та рибальства підтвердять візову лібералізацію для України 11 травня близько 10 ранку. Це останній законодавчий крок перед підписанням наступного тижня», – написав Йозвяк.

Після затвердження рішення міністрами, відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС. Безвіз фактично набуде чинності через 20 днів після публікації – орієнтовно 11 червня.

За розподілом компетенцій в ЄС питання безвізу мали б схвалювати міністри внутрішніх справ, однак у окремих випадках – коли проти не виступає жодна держава-член ЄС – питання виноситься для «технічного затвердження» на непрофільну Раду ЄС, оскільки це дозволяє не чекати на зустріч профільних міністрів та дещо пришвидшити процедуру. Необхідно зауважити, що зараз український безвіз відсутній у порядку денному зустрічі міністрів.

Питання безвізу для ключових партнерів Євросоюзу, які перед тим схвалюються на найвищому рівні, часто проходять саме таку процедуру. Зокрема, безвіз для Молдови був затверджений в березні 2014 року міністрами транспорту та телекомунікацій, грузинський – в лютому 2017 року на міністерській зустрічі з питань енергетики, повідомляє «Європейська правда».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 08:25:56