неділя, 7 травня, 2017, 18:49 Спорт
Львів’янка Катерина Крива – дворазова чемпіонка Європи-2017 з карате
Катерина Крива та її тренер Ігор Богдан (справа)

В турецькому місті Ізміт сьогодні, 7 травня, завершився 52-й Чемпіонат Європи з карате, участь в якому взяли 1147 спортсменів з 50-ти країн Старого Світу.

Українська збірна завершила змагання з шістьма медалями, дві з яких – найвищої проби. Цей здобуток дозволив українській команді посісти четверте місце у командному заліку услід за Туреччиною, Італією та Іспанією, повідомляє sport.unian.ua.

На рахунку 25-річної випускниці Львівського державного університету фізичної культури Катерини Кривої, яка тренується у старшого викладача кафедри фехтування, боксу та національних одноборств ЛДУФК Ігоря Богдана дві золоті нагороди.

Одну з них вона завоювала у командних змаганнях у складі жіночої збірної України. В першому колі наші дівчата у складі Катерина Крива, ще одна представниця Львова Анастасія Мястковська, а також Аніта Серьогіна, Анжеліка Терлюга з рахунком 2:0 перемогли команду Македонії. У другому колі українки здолали досвідчених француженок з рахунком 2:1.

Після цього, у чвертьфіналі наші спортсменки здолали титулованих австрійок, а в півфіналі – не залишили шансів словенкам. Сьогодні українки змагалися за золоту нагороду зі збірною Туреччини і вийшли переможцями з цієї дуелі.

Другу золоту нагороду Катерина Крива здобула у жіночому куміте в категорії до 50 кг. Львів’янка піднялася на верхню сходинку п’єдесталу, вигравши фінальний бій у представниці Німеччини Дуйгу Бугур. Таким чином, 25-річна галичанка стала однією із зірок Євро-2017, здобувши дві золоті медалі, повідомляє офіційний сайт Української федерації карате.

«Я неймовірно щаслива і я не можу повірити в те, що тут сталося. Я дуже рада за себе, за свого тренера, за свою команду. В мене немає слів, щоб описати те, що я відчула тут сьогодні! Стільки емоцій! Це безумство!», – поділилася враженнями Катерина Крива.

Лідер чоловічої збірної України львів’янин Станіслав Горуна дійшов до фіналу у ваговій категорії куміте до 75 кг. У вирішальній сутичці Станіслав, на жаль, програв італійцю Луїджі Буса. Тим не менше у доробку Горуни – «срібло» і титул віце-чемпіона Європи. Зазначимо, що Станіслав Горуна, як і Анастасія Мястковська тренується у випускника ЛДУФК Антона Нікуліна.

В командних категоріях куміте чоловіча збірна України здолала збірну Німеччини у матчі за третє місце та здобула бронзову нагороду чемпіонату. Свій вклад до цього успіху зробили Станіслав Горуна, Ярослав Горуна, Валерій Чоботар, Андрій Торошанко, Костянтин Цимбал та Ігор Ухніч.

Крім того, у змаганнях жінок Анжеліка Терлюга та Аніта Серьогіна принесли Україні по бронзовій нагороді у вагових категоріях куміте до 55 кг та до 61 кг відповідно.

Додамо, що у категорії куміте понад 68 кг Анастасія Степашко, на жаль, не змогла здолати шведську спортсменку та посіла п’яте місце. Олег Філіпович в категорії куміте серед чоловіків до 60 кг також став п’ятим.

Важливо зазначити, що це перший в історії карате Чемпіонат Європи, в якому спортсмени змагались у статусі «олімпійців», оскільки рішенням 129-ї сесії Міжнародного олімпійського комітету цей вид спорт включено до олімпійської родини й дебют якого на олімпійській арені відбудеться на Іграх Олімпіади 2020 року у столиці Японії Токіо.

2018-11-18 07:42 :33