Новини » Світ

«Путінські байкери» їдуть до Праги, – їм готують «прийом»

У суботу, 6 травня, байкери прокремлівського клубу «Нічні вовки» планують проїхатися центром Праги – Вацлавською площею.

Про це інформує у п’ятницю «Радіо Свобода«.

Свою акцію в столиці Чехії вони запланували в рамках мотопробігу, під назвою «Дороги перемоги – на Берлін» – у столиці Німеччини вони планують бути 9 травня, коли в Росії святкують День перемоги.

Водночас, як повідомив громадський активіст, організатор празького фестивалю російської культури Kulturus Антон Літвін, у столиці Чехії «вовків» зустрінуть активісти, обурені цією акцією.

«Протести чехів викликає насамперед демонстративний проїзд таким святим місцем, де були спалення, як відомо, Яна Палаха і Яна Заїца, виступала величезна кількість важливих політичних і громадських діячів. Вацлавська площа є буквально серцем Чехії. Це не образ, це дійсно там, де основні мітинги протестів, наймасовіші маніфестації громадські – вони були переважно на Вацлавку», – пояснює Літвін.

«І саме тому такий демонстративний проїзд таких наполовину мілітаристських, наполовину якихось гопницьких, хуліганських забав з радянською символікою, які, до того ж, абсолютно очевидно, відображають не пам’ять про Другу світову війну і перемогу над фашизмом, а саме імперськість сьогоднішнього Кремля. Саме це викликає роздратування – це дуже м’яко сказано. Практично презирство, ненависть – тут будь-яке слово підійде. Реакцію чехів на цей проїзд, звичайно, складно передати словами», – зазначив він.

Представники прокремлівського байкерського клубу вже третій рік поспіль намагаються напередодні 9 травня провести мотопробіг від Москви до Берліна.

У 2015 році після масових протестів жителів Польщі, Німеччини та Чехії, «Нічних вовків» зупинили на кордоні Білорусі та Польщі й анулювали в’їзні візи.

Голова клубу Олександр «Хірург» Залдостанов тоді в інтерв’ю місцевим журналістам заявив, що причиною заборони була «русофобія»:

Залдостанов є одним із лідерів прокремлівського руху «Антимайдан». США і Канада внесли його до списку санкцій щодо осіб, «причетних до дестабілізації ситуації в Україні і анексії Криму».

У квітні 2017 року представники «Нічних вовків» оголосили на своєму сайті, що в травні втретє спробують «взяти Берлін». Вони анонсували участь в мотопробігу до 20 тисяч байкерів, представників «різних регіонів, в тому числі Чечні», а також те, що організацією мотопробігу в Європі цього разу займається головний радник департаменту з гуманітарного співробітництва та прав людини МЗС Росії Сергій Морозов.

1 травня 2017 року польські прикордонники знову не пропустили «Нічних вовків» на територію ЄС.

Причиною відмови в’їзду на територію ЄС польські прикордонники назвали «підозру в причетності до екстремістської організації».

4 травня стало відомо про затримання у Польщі «нічного вовка», який імовірно потрапив до країни через пункт пропуску «Брест».

За даними Фонду боротьби з корупцією російського опозиціонера Олексія Навального, «Нічні вовки» отримують багатомільйонні гранти з федерального бюджету Росії.

 

Loading...