Брехливий антисемітський текст у «Ґардіан» дискредитує Україну. Чи зреагує посольство?
Андрій Павлишин
журналіст, громадський діяч, історик та перекладач

Alec Luhn, московський дописувач авторитетної лондонської газети «Ґардіан», написав брехливий антисемітський текст, який до того ж дискредитує Україну.

У цьому тексті (Ukraine investigates 94-year-old Jewish veteran over nationalist’s death in 1952) звинувачуваного в злочинах проти людяності колишнього смершівця-енкаведиста, а відтак полковника КГБ Бориса Стекляра, він послідовно в традиціях сталінської пропаганди часів «боротьби з безрідними космополітами» іменує «євреєм-ветераном Червоної армії». У тих самих традиціях перекручує його прізвище зі Стекляра на Стеклера, натомість убитого ним упівського художника-інваліда Ніла Хасевича тупо іменує «нацистським колаборантом».

Дуже сумно, що дописувач «Ґардіан» базує свою інформацію винятково на тенденційній маячні відомого провокатора Едуарда Долинського. Втім, найбільшою загадкою для мене залишилося, якого дідька лисого цей московський йолоп Алек приплів до всього справу з убивством Бузини.

Цікаво, чи бодай гавкне наше посольство в Лондоні на цю московсько-чекістську провокацію?

P.S. Дуже пікантно виглядає фото ветерана Стекляра – колишній чекіст і борець із УПА має на мундирі поруч із совєтськими нагородами і нагороди Української держави з ненависними Алеку, Долинському і покійному Бузині синьо-жовтими стрічками.

P.P.S. Антисемітський цей текст через те, що отруєний мордорськими практиками британський журналіст вимахує гаданою етнічною приналежністю фігуранта цього всього лиш розслідування. То в Московії преса на кожному кроці наголошує етнічну приналежність, у цивілізованих країнах, та ще й у серйозній пресі, подібний дискурс вважають ксенофобським і сповненим мови ненависті.

Для мене Стекляр такий самий громадянин України, як і решта понад 40 мільйонів. Я не знаю, яка в нього етнічність, і тут це не важливо – розслідування ж не стосується його служби в Цахалі (бо він там ніколи не служив) чи написання віршів на івриті або їдиші.

Натомість йолопові Алекові либонь нічого не відомо ні про «ніч розстріляних поетів», ні про справу лікарів-»врєдітєлєй», ні про табірні терміни для тих, хто вивчав іврит, ні про цькування тих, хто хотів здійснити алію, ні про інші подвиги контори, в якій служив Стекляр...

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 14:02 :37