Новини » Економіка 496

Львівський забудовник у суді вимагатиме стягнути гроші з посадовця юстиції

Фото: Микола Тис/ZIK

Львівський забудовник ПрАТ «Ірокс» публічно роз’яснив конфліктну ситуацію із мешканцями новобудови на вул. Антонича, 3 та відкинув звинувачення з боку заступниці начальника Головного управління юстиції у Львівській області Оксани Куманської-Нор про «реєстрацію будинку у будинку».

Про це йшлося на прес-конференції 4 травня.

Зі слів директора ПрАТ «Ірокс» Ігоря Микичака, заступник начальника Головного управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор на прес-конференціях у квітні «обливала брудом» підприємства забудовника, захищаючи інтереси ОСББ на вул. Антонича, 3.

Заяву О.Куманської-Нор про реєстрацію «будинку у будинку» на вул. Антонича,3 керівник ПрАТ «Ірокс» пояснив помилкою державного реєстратора.

«Ми отримали офіційну відповідь, де вказано що реєстратором була допущена технічна помилка. Права нічиї не порушені. Криміналу жодного немає. Ми звернулися, і реєстратор виправив у Єдиному державному реєстрі замість «буд. 5 у будинку №3», вказав «кв. 5 у будинку №3», – пояснив І.Микичак.

Директор ПрАТ «Ірокс» Ігоря Микичака. Фото: Микола Тис/ZIK
Директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак. Фото: Микола Тис/ZIK

На переконання І.Микичака, згадане ОСББ на вул. Антонича, 3 зареєстровано незаконно, всупереч закону про ОСББ. «Менше ніж 50% власників житлового та нежитлового фонду зареєстрували собі ОСББ і з незрозумілих причин вирішили воювати з нашим підприємством. Які їх права порушені – мені як керівнику незрозуміло», – зазначив І.Микичак.

З його слів, на лист до керівника ГУ юстиції у Львівській області щодо законності реєстрації ОСББ жодної відповіді немає. «Звертаюсь до пані Оксани Кумської-Нор. Як вона спромоглася порушити закон про реєстрацію ОСББ, де засновники, не повідомивши інших власників житлового та нежитлового фонду, кількістю менше ніж 50% голосів створили ОСББ, а вона його зареєструвала. Оце кримінал», – вважає І.Микичак.

Керівнику фірми-забудовника видається дивним, що ОСББ, створене з чотирьох квартир, знаходить кошти і двічі організовує прес-конференції проти забудовника. Та й держслужбовець Оксана Кумська-Нор у робочий час була присутня на цих прес-конференціях.

«О.Кумська-Нор поставила під сумнів рішення суду ще від 2012 року, яке вже вступило в законну силу. Воно було підставою для реєстрації права власності за ПрАТ «Ірокс» на будинки на вул. Антонича,3 і 5. Так, у нас були певні проблеми з реєстрацією майнових прав, ми звернулися в Господарський суд. Справу виграли. Рішення суду оприлюднене у реєстрі з 2012 року. О.Кумська-Нор дає оцінку рішенню суду, яке давно набуло чинності. На підставі цього рішення суду нотаріуси вчиняли реєстрацію майнових прав, засвідчували угоди купівлі-продажу квартир. У тому числі із представником ОСББ Назаром Дзондзею», – додав І.Микичак.

Директор ПрАТ «Ірокс» Ігоря Микичака. Фото: Микола Тис/ZIK
Директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак. Фото: Микола Тис/ZIK

На думку директора ПрАТ «Ірокс» розпалювання конфлікту вигідне першим особам Львова. «Наше підприємство дуже багато будує. Садовий звик, щоб йому носили кеш. Минулого року, коли було створене управління архбудконтролю у Львові – нам вчинили перевірки по усіх об’єктах. Думали, як «Ірокс» вкусити. Але платити кеш Андрієві Садовому ми не будемо», – заявив І.Микичак.

Створення ОСББ керівник фірми-забудовника пов’язує із конкретними приватними інтересами. «ОСББ – це троянський кінь, який дав можливість завести мережі на ділянку на вул. Антонича,9, щоб там чинити будівництво… Ділянку виділили приватній структурі, до якої має відношення А.Садовий», – повідомив І.Микичак.

З його слів, щодо цього відкрите кримінальне провадження.

Також він також зазначив, що на об’єктах Антонича, 3-5, які зареєстровані у єдиному державному реєстрі майнових прав ще у 2013 році, є відчужена (продана) квартира департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА. «Зрозуміло, що в обласній адміністрації працюють грамотні фахівці-юристи», – прокоментував цей факт І.Микичак

Керівник «Ірокса» також зазначив, що подаватиме позов до О.Куманської-Нор про захист ділової репутації підприємства. Заподіяну шкоду оцінює у 321 тис. грн.

Заступник директора ПрАТ «Ірокс» Віктор Тильчик пояснив ситуацію із наданням житлово-комунальних послуг мешканцям будинку на вул. Антонича,3.

Заступник директора ПрАТ «Ірокс» Віктор Тильчик. Фото: Микола Тис/ZIK
Заступник директора ПрАТ «Ірокс» Віктор Тильчик. Фото: Микола Тис/ZIK

«Ми дізналися про створення ОСББ досить недавно. До того часу ми укладали договори з кожним із мешканців на постачання усіх комунальних послуг. Після створення ОСББ ці договори з мешканцями втрачають юридичну силу. Ми зобов’язані укласти договір з ОСББ. Ми скерували листа і запропонували голові ОСББ укласти такий договір. Завтра буде місяць, як цей лист наданий – відповіді немає», – повідомив В.Тильчик.

З його слів, через бездіяльність голови ОСББ страждають мешканці чотирьох квартири, які його утворили. «Вони не мають належного водопостачання, водовідведення. Так сталося, що поламалася насосна станція. Через місяць може статись інша поломка. Брати участь у ремонті мають власники квартир, які користуються послугами. Тому питання укладення договору з ОСББ є життєво важливим для мешканців», – додав В.Тильчик.

Заступник директора ПрАТ «Ірокс» Віктор Тильчик. Фото: Микола Тис/ZIK
Заступник директора ПрАТ «Ірокс» Віктор Тильчик. Фото: Микола Тис/ZIK

Керівники фірми-забудовника також запевнили, що на момент здачі будинку в експлуатацію туди буди підведені усі мережі.

Як підкреслив І.Микичак за останні два роки компанія «Ірокс» збудувала та здала в експлуатацію велику кількість житла у Львові, зокрема, це квартири для учасників АТО, працівників поліції та військовослужбовців. Договори про будівництво з «Іроксом» уклали ГУ Нацполіції у Львівській області (будинок на вулиці Величковського 61-62), військова частина К-1410, ДФС у Львівській області (будинок на вулиці Величковського 64), та Львівський державний університет внутрішніх справ (будинок на вулиці Величковського, 59).

Документи можна переглянути тут.

Як повідомлялося, мешканці багатоквартирного будинку на вул. Антонича, 3 у Львові об’єдналися в ОСББ, щоби захистити свої права перед забудовником. Як стверджують представники об’єднання, на момент здачі будинку в експлуатацію та продажу квартир там не було під’єднано потрібних комунікацій (світло, газ, вода) на постійній основі, а лише як до будівельного майданчика.

Заступник начальника з питань державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор заявила про те, що у 2016 році за цією ж адресою на вул. Антонича, 3 відбувся прецедент – «реєстрація будинку у будинку». З її слів, на сьогодні на розгляді Мін’юсту перебуває скарга про скасування згаданої незаконної реєстрації. Відкрито кримінальне провадження щодо дій державного реєстратора.

<nbsp;>

<nbsp;>

<nbsp;>

<nbsp;>

<nbsp;>

<nbsp;>
загрузка...
загрузка...
Loading...