п'ятниця, 5 травня, 2017, 20:15 Політика
Ігор Луценко на прикладі Авакова пояснив чому треба захищати українську мову

Аваков як міністр має розмовляти державною мовою. Тим більш це прописано у законодавстві. Але якщо це показово ігнорується, то, мабуть, мова під загрозою.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) розповів Ігор Луценко, народний депутат із фракції «Батьківщина», коментуючи публічні дискусії щодо мовного закону й квоти на телебаченні для української мови.

Обранець відзначив, що перш за все люди дивляться, наскільки держава здатна забезпечити свої принципи існування, а фактором існування держави є фактор наявності мови.

«Українську мову треба захищати, треба забезпечити її статус як державної. На сьогодні нема достатніх механізмів для того, щоб примусити Авакова (міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, - ред.) розмовляти українською мовою в офіційних виступах», – зауважив Луценко.

Нардеп зазначив, що в Україні є державна мова і мови меншин. «Давайте хоча б це виконувати. Тому що у нас українська мова у такій позиції, що вона під загрозою з історичної перспективи», – наголосив депутат Верховної Ради.

Відтак Ігор Луценко резюмував, що мову необхідно захищати і дотримуватись правил щодо користування нею.

Дивіться повний випуск програми:  «HARD з Влащенко»: Ігор Луценко

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 11:39:42