Новини » Політика 5 травня, 2017, 16:05
До Матіоса дуже багато питань і у волонтерів, і у військових, – Дейнега

До роботи Анатолія Матіоса як головного військового прокурора України, репутація якого серед громадських діячів та військових є низькою, існує низка запитань.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Віталій Дейнега, волонтер, координатор громадської ініціативи «Повернись живим», коментуючи питання щодо активізації розслідувань щодо анексії Криму.

«До його роботи (Анатолія Матіоса, головного військового прокурора України. – Ред.) є багато питань. Можливо, він вирішив якось показати свою важливість. У нього доволі низька репутація серед громадських діячів і військових. Людина, яка прийшла ззовні у військову прокуратуру і трошки знизила стандарти, так би мовити, морально-етичні і професійні цього відомства», – зазначив Віталій Дейнега.

Гість програми, згадуючи події 2014-го, наголосив, що під час анексії Криму головним було зупинити події в аеропортах, адже так звані зелені чоловічки у Криму – це не військові РФ з Чорноморського флоту, а спеціально треновані бійці сил спеціальних операцій, які знали, як діяти, і вміли це робити.

Волонтер також розповів про випадок, коли колону БТРів, яка рухалася із Севастополя, розвернули працівники ДАІ, мовляв,  у вас немає документів, що ви тут робите. Віталій Дейнега переконаний, що якби на той момент українські військові зі зброєю вийшли до окупантів, це могло б змінити ситуацію.

Як додав Юрій Бобров, суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду, говорити про те, що за часів Віктора Януковича українська армія була повністю розвалена, несправедливо.

«Так, боєздатність не порівняти зі станом нашого теперішнього війська. Взагалі не порівняти, адже держава приділяти дуже багато уваги, однак, якщо були б відповідні накази, ситуація розвивалася б зовсім по-іншому», – додав Юрій Бобров.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:26 :09