Новини » Львів 4 травня, 2017, 14:31
У ЛМР згадали про згоду Червонограда приймати сміття лише після нагадування ІА ZIK
Сміття у Львові. Фото: facebook.com/groups/govarta1
Сміття у Львові. Фото: facebook.com/groups/govarta1

Вчора, 3 травня, мера Львова було викрито на черговій сміттєвій маніпуляції. Вже традиційно, у питання ТПВ Андрій Садовий послуговується мовою звинувачень та нарікань. Його не цікавлять маленькі перемоги та дружня допомога міст області. Значно більше рейтингу приносить змаг із уявним ворогом на Печерських пагорбах та розповіді про багатомільйонні кредити. Так і цього разу Андрій Іванович «щиро» заголосив, що «все пропало» і жодне місто області не погоджується приймати сміття. І лише після публікації на шпальтах ІА ZIK інформації про те, що у Червонограді ще тиждень тому погодились отримувати ТПВ зі Львова, заступник мера Сергій Бабак виправив свого патрона і озвучив, на відміну від нього, правдиву інформацію.

Отож, спочатку у своєму традиційному відеозверненні мер дуже жорстко і твердо заявив: «Наразі жоден з обласних полігонів не підписав з містом довгострокову угоду на вивезення ТПВ зі Львова».

Натомість у коментарі ІА ZIK мер Червонограда Андрій Залівський повідомив, що рішення про прийом львівського сміття було прийнято ще 26 квітня. На сесії був присутній заступник мера Львова Сергій Бабак, який міг все це бачити і чути. Також йому було повідомлено про те, що полігон у Червонограді може приймати лише 10 тонн щодня і тільки з 8 травня.

«Ми можемо розпочати приймати сміття зі Львова лише з 8-9 травня, оскільки на даний момент відбувається перешарування сміття інертною породою», – прокоментував Андрій Залівський.

І ніби помахом чарівної палички вже через декілька хвилин на сайті ЛМР з’явилась інформація, записана зі слів заступника міського голови Львова Сергія Бабака, про ситуацію зі сміттям у місті загалом та про згоду Червонограда допомогти Львову зокрема.

«Ситуація залишається складною. Станом на 3 травня, 467 майданчиків є перевантаженими. Це майже 38%. Якщо денна норма ТПВ у Львові 500-600 тонн, то ми вивозимо 150-200 тонн, за тими договорами, які мають перевізники, а далі йде перенакопичення.

Така ситуація є не доброю, адже йде підвищення температури і екологічний стан буде мати тенденцію до погіршення. Тому вдячний за меморандум, але буду двічі вдячний, коли він запрацює.

У додатку Меморандуму, який був підписаний 21 квітня, є 16 міст, які мали б приймати сміття зі Львова. Станом на сьогодні у мене є лише одне підтвердження від міста, яке готове підписати договір – це м. Червоноград на 10 тонн. У решті міст, як кажуть їх мери, десь сесія відмовила, десь сесія ще має проходити. Також посилаються на громадські обговорення. У одному з міст громадські обговорення призначені на 26 травня.

Хочу зазначити, що підписаний Меморандум дає змогу не тільки Львову 2 роки утилізувати своє сміття, він дає можливість містам, які його підписали, навести лад на своїх сміттєзвалищах.

Адже Львів свої зобов’язання по Меморандуму виконав у повному обсязі. У Меморандумі було зазначено, що Львів має виділити 70 млн грн містам, які прийматимуть ТПВ. На сесії вже проголосували 20 млн грн і субвенції вже перераховані деяким містам.

Маємо надію, що Меморандум запрацює», – розповів заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Аналітична група ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 05:25 :54