четвер, 4 травня, 2017, 15:46 Регіони
Луцька мерія обіцяє розібратися зі смородом, через який люди перекрили трасу
Поблизу села Баїв у Луцькому районі протестувальники перекрили рух автотранспорту на автодорозі «Львів-Радехів-Луцьк». Фото: volynnews.com
Поблизу села Баїв у Луцькому районі протестувальники перекрили рух автотранспорту на автодорозі «Львів-Радехів-Луцьк». Фото: volynnews.com

Луцька влада має намір добитися мінімалізації наслідків ситуації із неприємним запахом, через яку селяни перекрили трасу на Львів.

Про це заявив заступник міського голови Костянтин Петрочук, – повідомив власкор IA ZIK.

Поблизу повороту на село Баїв Луцького району селяни на декілька годин перекрили трасу, яка веде до Львова. Селяни скаржаться на те, що неприємний запах виникає через злив фекалій із житлового району Вересневе у Луцьку на очисних спорудах цукрового заводу. Тож щойно вітер дує у бік сіл, тут просто неможливо перебувати на вулиці через сморід. Окрім того, поля очищають за допомогою хімії, тож мешканці навколишніх сіл хвилюються, чи не вплине вона на якість питної води.

Люди вже зверталися в різні інстанції та нарікають: поки вони не забили на сполох, нікому й діла не було до їх проблеми. Нещодавно на очисних спорудах побували екологи, які дали висновки про перевищення норми вмісту у повітрі аміаку та сірководню. Тому люди вимагають, аби фекалії перестали зливати.

Натомість, представники ТОВ «Волиньхімконтроль» запевнили, що очищення одного з полів проводили за допомогою дозволеного гіпохлориду Е, який є цілком безпечним.

Заступник Луцького міського голови Костянтин Петрочук розповів протестувальникам, що причиною неприємного запаху стало потрапляння дріжджів у стоки фекалій. Мовляв, підприємство, яке виготовляє спирт на території заводу використовувало їх при виготовленні продукції. Проте наразі цю проблему виявили та локалізували. Тому неприємний запах зменшився.

«Залишковий» сморід спричиняють відстійники, проте ця проблема виникла давно і за короткий проміжок часу не вирішиться. Зрештою, повідомили, що на 10 травня запланована зустріч зі власниками цукрового заводу, під час якої обговорять шляхи локалізації неприємних запахів.

За словами Петрочука, керівництво йде назустріч і навіть обдумує можливість встановлення газовловлюючого обладнання. Тому мешканці чекатимуть на результати зустрічі. Сьогодні ж вони розпочали збір підписів проти несанкціонованого зливання фекалій на території Гнідавського цукрового заводу. Списки із підписам долучать до інших матеріалів та скарг.

Мешканці навколишніх сіл зауважують, що якщо проблему не вирішать, вони готові до нових дій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 22:37:21