четвер, 4 травня, 2017, 17:04 Політика
ГПУ саботує кримінальні провадження проти найближчих соратників Януковича, – Гнап

Екс-міністр екології Микола Злочевський підозрювався в розкраданні щонайменше 100 млн доларів. Натомість він заплатив 8 млн. Рентабельність – 92%. Навіть на контрабанді зброї та продажу наркотиків немає такої норми прибутків. Представники Генпрокуратури України кажуть про недосконалість законодавства і КПК України. І це служить лише виправданням саботажу в роботі ГПУ.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:30 на телеканалі ZIK) висловив журналіст-розслідувач Дмитро Гнап.

 «Як тільки ГПУ отримала повідомлення Інтерполу про зняття Януковича з розшуку, стало зрозуміло, що це є перепоною для перебування осіб в розшуку Інтерполу. Ми розуміємо ці проблеми і процеси та періодично зустрічаємося у тих чи інших країнах  з проблемою зняття з розшуку Інтерполу тих чи інших осіб. Водночас це не обмежує жодним чином можливості організації розшуку та видачі Україні осіб, які розшукуються», – прокоментував заступник Генпрокурора України Євген Єнін.

Також він зауважив, що про те, що з Януковича хочуть зняти недоторканність, у ГПУ знали раніше.

«Щодо того, що Януковича знімуть з розшуку Інтерполу, в ГПУ зрозуміли дещо раніше. Водночас Інтерпол вказав нам саме на певні неточності в кримінально-процесуальному законодавстві», – додав Єнін.

Попри запевнення Євгена Єніна про неточності в КПК, журналіст-розслідувач Дмитро Гнап розкритикував роботу ГПУ.

«Пояснення з приводу недосконалості законодавства і нашого КПК служать лише виправданням саботажу з боку Генпрокуратури, який провадиться протягом останніх трьох років. Можна було б повірити пану Єніну, якби перед цим ми не спостерігали, як відверто саботуються (і, напевно, не просто так, а за якийсь матеріальний інтерес), закриваються кримінальні провадження проти найближчих соратників Януковича, зокрема, проти Злочевського і Іванющенка. Незрозуміло, чому тепер ці люди можуть вільно пересуватися світом. Генеральна прокуратура нічого не зробила, фактично, дозволивши і судам, і потім міжнародним правовим інституціям знімати цих людей з розшуку, знімати щодо них санкції і т.інше.», – сказав журналіст-розслідувач Дмитро Гнап.

Лондонський суд звільнив від відповідальності і повернув гроші Злочевському просто через те, що ГПУ саботувала цю справу. Якщо Злочевському або Іванющенку вдалося через бездіяльність ГПУ отримати собі свободу дій, то чому маємо вірити зараз Генпрокуратурі, коли вона намагається виправдатися в справі зняття Януковича з розшуку Інтерполу?

«З іншого боку, посилатися зараз на недосконалість КПК абсолютно смішно, тому що більше 200 громадян України зараз знаходяться в розшуку Інтерполу, не отримавши усіх офіційних ухвал, винесених українськими судами», – прокоментував Гнап.

Заступник Генпрокурора України Євген Єнін не заперечує, що були прогалини в роботі ГПУ. Але, на його думку, є і позитивні моменти.

«Зазначені 200 українців просто на даному етапі не отримали рішення по контролю за файлами, і, відповідно, не звертались до цього часу з відповідними скаргами щодо внесення їх у список Інтерполу. Щодо конкретних справ, то, звичайно, можна піддавати сумнівам діяльність ГПУ в попередні періоди. Але мені здається, що ставити під сумнів ефективність дій при поверненні 1,5 млрд доларів «сім’ї Януковича», що відбулось за останні тижні, було б складно. Те, що компанії, пов’язані з паном Злочевським, сплатили рекордний в історії України штраф розміром до 8 млн доларів, то це теж було б складно оскаржувати в якості ефективності дій ГПУ», – прокоментував  заступник генпрокурора України Євген Єнін.

Та на думку Дмитра Гнапа, сума, що її заплатив Злочевський, є краплею в морі, в порівнянні з тим, що він мав би заплатити.

«Мені просто смішно слухати заступника Генпрокурора, який все суспільство хоче пошити в дурні. Злочевський підозрювався в розкраданні 100 млн доларів мінімум, а він заплатив 8 млн зі 100 млн. Так це ж дуже вигідний бізнес. Рентабельність виходить 92%. 100 млн вкрав, а 8 млн заплатив. Навіть на контрабанді зброї та продажу наркотиків немає такої норми прибутків», – додав журналіст-розслідувач Дмитро Гнап.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 13:11 :33