вівторок, 2 травня, 2017, 11:55 Суспільство
Шахраї дискредитують волонтерський рух в Україні, – експерти

В Україні є дуже багато шахраїв-псевдоволонтерів, які раніше займались переселенцями з Чорнобиля, а зараз змінили вектор руху на зону АТО. Вони розуміють, що війна на Донбасі може приносити значні прибутки.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив голова Ради волонтерів при Міністерстві оборони України Давид Арахамія.

За словами волонтера, таких випадків, щоб людина, яка була волонтером на Майдані, а потім стала шахраєм, практично не буває. Тобто перевіреним людям можна довіряти.

«Якщо розглядати волонтерську діяльність як спосіб отримання прибутку, то це є банальним шахрайством. Якщо волонтерство переходить у використання чужих коштів для задоволення особистих потреб тих, хто ці кошти збирає, то це навіть не бізнес, а кримінал. Волонтерський бізнес – це, для прикладу, магазини, де можна купити експлуатовану амуніцію, яка привезена з зони бойових дій. Натомість кошти, виручені з продажу, будуть витрачені на оновлення амуніції для військового складу. Таким чином волонтери не збирають кошти у людей, а намагаються їх заробляти власними зусиллями», – розповів волонтер Іван Богдан.

«Часто буває так, що волонтерським бізнесом займаються саме колишні військовослужбовці. Частину своїх прибутків вони віддають тим, хто зараз продовжує їхню справу – захищає Україну. Таким людям іноді досить легко вдається розпочати свою власну справу, адже за час, коли вони служили Батьківщині, у них з’являються зв’язки з впливовими людьми, які їм в цьому допомагають», – прокоментував Давид Арахамія.

Також Іван Богдан дав визначення терміну «волонтерство», як діяльності, що не передбачає отримання прибутків тими, хто нею займається.

 «Потрібно розуміти, що волонтерство – це лише тимчасове явище, яке згодом повинно зникнути. Адже допомагати армії повинна держава, щоб не було різних шахраїв, які на цьому заробляють», – зазначив голова Ради волонтерів при МОУ.

Іван Богдан розповів, який вплив на події, що відбуваються на Донбасі, мають псевдоволонтери, що намагаються збагатитись на загальноукраїнській трагедії.

«Випадки шахрайства серед волонтерів призводять до дестабілізації загальної волонтерської системи. Як наслідок, маємо зменшення або тимчасове призупинення допомоги військовослужбовцям, які захищають Україну», – пояснює волонтер. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 14:25:46