Новини » Політика 2 травня, 2017, 17:18
Міністр освіти заявила про появу альтернативи паперовим підручникам

Реформа освіти спрямована на те, щоб портфелів не було. Вперше міністерство, укладаючи угоди з видавцями, зобов’язало їх, крім паперової версії, надавати ще й електронну.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявила Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України, відповідаючи на скарги батьків щодо громіздкість і велику кількість підручників для школярів.

Видавці підручників, як зізналася міністр, дуже пручалися новації, але відтепер зобов’язані надавати ще й електронну версію. «Всі нові підручники для дев’ятого класу будуть доступні для скачування за державний кошт», – пообіцяла Лілія Гриневич.

Щодо інших класів такі договори раніше не укладалися, хоча, за словами міністра, електронні версії є. «У багатьох видавництвах на сайтах вони доступні безкоштовно, а в деяких – за невелику плату», – відзначила міністр освіти і науки.

Наразі міністерство має намір перевести всі електронні версії на єдиний ресурс – і ті, які були раніше, і ті, які закуповують зараз. «Щоб не треба було батькам шукати по різних сайтах видавництв, а в єдиному місці були зведені всі версії електронних підручників», – пояснила Лілія Гриневич.

Водночас якщо хтось із батьків зараз захоче закачати в планшет електронні версії підручників дітей, то, за переконанням міністра, зможе це зробити за більшістю позицій, однак у даному випадку треба заходити на сайти видавництв.

Також міністр пообіцяла заміну усіх старих підручників. «Вони обов’язково будуть мінятися: з новим стандартом – нові підручники», – пообіцяла пані Гриневич.

Дивіться повний випуск програми «HARD з Влащенко»: Лілія Гриневич

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 14:48 :55