Новини » Політика

Закон про двомовність допоміг Росії розпочати війну на сході України, – Пономарьов

Початок російської агресії на Донбасі у певній мірі був підготовлений українським законом про російську мову.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:30 на телеканалі ZIK) висловив колишній депутат російської Держдуми Ілля Пономарьов.

«Ситуація, яка розгорталась довкола цього закону, стала тією провокацією, яка «розігріла» населення Донбасу, що в кінцевому підсумку в значній мірі допомогло Росії розпочати військове вторгнення в Україну», – заявив Пономарьов.

Колишній депутат Держдуми Росії розповів, які етапи повинна пройти Україна для того, щоб цю війну закінчити.

«На мою думку, Україні спочатку потрібно відновити країну і її єдність, забезпечити ріст матеріального блага громадян, а вже потім цілісною і єдиною країною серйозно зайнятись питаннями конфлікту», – пояснив Пономарьов.

Також він розповів, чи потрібно Україні зважати на думку міжнародної спільноти у питаннях декомунізації.

«З одного боку, Україна не повинна зважати на думку інших країн у таких питаннях, як декомунізація. Потрібно зважати лише на бажання громадян України. Можна було б провести загальнонаціональний референдум з приводу питання декомунізації, що поставило б крапку в будь-яких суперечках на цю тему. Але з іншого боку, в України зараз дуже важкий етап історії, тому країні дуже важливо зберегти своїх міжнародних партнерів. Тому будь-які дії, які погіршують ставлення світу до України, шкодять українській боротьбі за незалежність», – розповів екс-депутат російської Держдуми.

Читайте також: Мова – нерв українського суспільства, – нардеп.

Loading...