понеділок, 1 травня, 2017, 16:52 Суспільство
Чемпіон Параолімпійських ігор втілив мрію особливого хлопця

У 19 років Андрієві Демчуку ампутували ногу. Тоді юнак не занепав духом та довів усім, що здатен підкорювати вершини. У 2016 році здобув перемогу на Параолімпійських змаганнях. Своїм прикладом чоловік надихнув і подарував мотивацію, зокрема, особливому хлопцеві Василю Чабану.

Про це йдеться у програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:30) на телеканалі ZIK.

До проекту «Добрий ZIK» звернулась Ольга Лозинська. Жінка хотіла здійснити мрію свого колеги і друга –  Андрія Демчука, з яким разом працює у Львівській політехніці.

«Андрій є чуйною людиною. Він завжди прагне зробити іншим безкорисливо добро», – розповідає Ольга Лозинська про героя проекту.

Сьогодні чоловіку 29 років, він – кандидат наук і викладає комп’ютерні технології в НУ «Львівська політехніка». А поза навчальним закладом чоловік – фехтувальник на візку. І професійно зайнятися цим видом спорту Андрія підштовхнула саме вроджена хвороба.

На правій стопі хлопця було артеріально-венозне розширення, через що вона була більшою за ліву та часто боліла. Незважаючи на це, хлопець іще два роки активно займався баскетболом, а водночас був учасником скаутської організації «Пласт». Він дорослішав і розвивався, та разом із ним стрімко прогресувала й невиліковна  недуга. Жодне лікування Андрієві не допомагало. Тоді хлопець почав готуватися до того, що ногу ампутують. Коли залишився без ноги, йому було 19 років. Через півроку поставили протез і він знову повернувся у спорт. У львівській організації «Інваспорт», де тренуються люди з інвалідністю, йому запропонували фехтувати.

«В залі на мене не дивилися, як на чемпіона. Мене не планували брати на чемпіонат Європи, бо я був дуже зеленим. Та чомусь передумали і я поїхав на допомогу нашій рапірній команді. Але виграв чемпіонат Європи на шпазі. Цього ніхто не очікував. В першу чергу я. Це стало для мене сходинкою, яка змушує рухатись далі», – пригадує Андрій Демчук.

У 2012 році спортсмен поїхав у Лондон на Паралімпіаду, однак призового місця тоді не здобув. 2016-го він вирішив спробувати щастя знову у Ріо-де-Жанейро. Тоді ж переміг! Свої здобутки Андрій хоче розділяти з іншими, а тому не втомлюється робити добро.

Якось, читаючи новини, спортсмен натрапив на статтю про хлопця, Василя з Івано-Франківщини. У жовтні 2016 року він потрапив під потяг. І тепер, як і Андрій, залишився без ноги.  Зі статті зрозуміло, що хлопець із бідної сім’ї. Особливої підтримки ні від кого не має, і зі своїх проблем викарабкується самостійно. Саме тому Андрій вирішив навідатись до Василя, допомогти йому адаптуватися до нового життя, а ще показати, що навіть не маючи ноги, можна жити повноцінно і досягти неабияких висот. 

Проте їхати із порожніми руками Андрій Демчук не став. Вирішив купити незнайомцю бас-гітару. Тому що той мріє створити музичний колектив.

Зараз Василю Чабану дев’ятнадцять. Вчиться він у місцевому ліцеї на кухаря. Півроку тому, повертаючись з нічної зміни, потрапив під потяг. Відтоді хлопець чіпляється за будь-яку роботу, аби купити протез, а головне – придбати музичний інструмент.

Коли ж Василь Чабан отримав заповідну бас-гітару, то не тямив себе від щастя. Хлопець був дуже вдячний Андрію за віру і мотивацію.

«Для мене було справжнім шоком те, що до мене приїхав чемпіон, захотів зі мною познайомитись. Я ж простий хлопець. Спочатку мені було навіть лячно, але ми розговорилися і перейшли на дружній тон. Подарунок від Андрія – це моя мрія. Я на басу ще не вмію грати, але для того і хотів купити, щоб навчитися. Тепер я її вже точно опаную її. Це 100 відсотків. А в майбутньому запрошу на концерт Андрія», – каже усміхнений Василь Чабан.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 11:02:08