Новини » Суспільство

Помилки минулого не навчили: У Польщі міцніють сили, які сіють ненависть до українців, – Тягнибок

Операція Вісла

Рівно 70 років тому почалася трагічна сторінка у долі кількасот тисяч українців, які жили на українських етнічних землях на території Польщі. У цей день, 28 квітня 1947 року, польська влада дала початок жорстокій операції «Вісла».

Про це на своїй сторінці у Facebook пише глава ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

«Переселення українців… здійснюється в ім’я боротьби з українськими збройними силами», – йшлося в рішенні Політбюро Центрального комітету Польської робітничої партії, ухваленому у березні 1947 році. Але поряд із знищенням частин Української повстанської армії, польська влада поставила собі за мету знищити українців як національну групу на території Польщі, щоб побудувати моноетнічну польську державу.

З 28 квітня по 29 липня 1947 року на українських землях Лемківщини, Холмщини, Надсяння і Підляшшя (південно-східна частина сучасної Польщі) відбулися жорстокі етнічні чистки.

Біля 150 тисяч українців, які проживали на території у майже 20 тисяч квадратних кілометрів, були виселені з рідних домівок. Польською армією було проведено понад 350 бойових акцій, знищено понад 1000 бункерів і криївок УПА, понад тисячу українців вбито й замордовано, кілька тисяч заарештовано.

Загалом жертвами комуністичних чисток депортацій на території Польщі після Другої світової стали близько 700 тисяч українців.

Але нині, до 70-річчя «Вісли», на території Польщі кріпнуть сили, які сіють ненависть до українців. Приклад цьому – цинічне руйнування меморіалу героям УПА в Грушовичах кілька днів тому, яке благословила місцева влада. Це 15-е знищення українських пам’ятників-могил в Польщі з 2014 року.

Бачу, що помилки минулого мало чого навчили», – написав Тягнибок.

 

Loading...